Minibike Honda Monkey v novém dresu

0
764
Minibike Honda Monkey
Zdroj foto: digitaltrends.com

Zcela nový má facelift, motorizaci i technické parametry. Přesto zůstala svá a hrdě navazuje na své tradiční linie. Řeč je o novém Minibiku Hondě Monkey.

Honda Monkey trvá na svém vzhledu

Nepřehlédnutelná, originální a svá. Taková je Honda Monkey. Motorka je širokou veřejností vnímána jako ikona sedmdesátých let dvacátého století. První model vyjel ze sériové linky už v roce 1961. Za uplynulý čas se jakákoli změna dělala tak, aby prvky vycházely vždy z původní verze. I poslední facelift úzce navazuje na tradici. Jak se vám líbí a co všechno dostala tato motorka nového?

Roztomilý a neotřelý design, avšak malý výkon

Dřív se motorka vyráběla s motorem o objemu 49 ccm. Nejdříve byla vyvinuta jako dětská hračka pro zábavní park Tama Tech v Tokiu. Stroj byl u návštěvníků parku tak úspěšný, že vznikl model jako silniční verze a v roce 1963 se motorka začala vyvážet do Evropy i Ameriky. Super malé rozměry, dobrá ovladatelnost, výrazné chromové prvky a nízká hmotnost. To všechno vedlo k tomu, že si jí lidé zamilovali na první pohled a nedali z ruky už po prvním svezení. Zvláště ve městech se jevila jako nejlepší stroj pro přepravu, pro svou nízkou spotřebu a hbitými schopnostmi.

Minibike Honda Monkey
Zdroj foto: digitaltrends.com

Aktuální podoba Hondy Monkey

Nová verze Monkey vychází opět z klasických linií, z historie modelu. Motorka je postavena na lichoběžníkové siluetě. Například palivová nádrž má stejnou barvu jako kyvné rameno, rám i zadní tlumiče. Originální díly nesou historického ducha v pohodě chromovaného ocelového nárazníku vpředu i vzadu, prolisovaný kryt výfuku nebo například kulatá zrcátka.

Moderní technologie navzdory historickému nádechu

Ačkoli se Honda snaží udržet původní vzhled motorky, inovativní prvky k modernizaci zkrátka patří. Noví zákazníci se mohou těšit na kruhový přístrojový panel s digitálním LCD displejem. Na něm se ukazuje jak rychlost, tak tachometr i dvě denní počítadla ujetých kilometrů nebo ukazatel paliva.

Motor pohání horizontálně umístěný SOHC, vzduchem chlazený jednoválec o objemu 125 ccm. Motor má elektronické vstřikování paliva PGM-FI a disponuje výkonem 6,9 kW a 9,4 koní a to při 7 000 otáčkách za minutu. Poháněn je čtyřstupňovou převodovkou.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here