Porsche 911 GT3 RS má nový čas na Nürburgringu

0
721
Porsche 911 GT3 RS
Zdroj foto: roadandtrack.com

Německá automobilka Porsche slavila 16. dubna další velký úspěch na Severní smyčce Nürburgringu, kdy zajelo nejlepší čas.

Překonaný čas o několik desítek vteřin

Supersportovní vůz Porsche 911 GT3 RS s homologací na silnice, zajel nejlepší čas na Nürburgringu. Za volantem seděl francouzský jezdec Kévin Estre a se svým časem 6:56,4 minuty překonal svého předchůdce o neuvěřitelných čtyřiadvacet sekund.

Porsche 911 GT3 RS je další supersportovní vůz se skvělými výsledky

Auto má notářsky ověřenou rychlost pod hranicí sedmi minut na nejnáročnějším závodním okruhu na světě. Okruh má délku 20,6 kilometru a vedle 918 Spyder, 911 GT2 RS se nové 911 GT3 RS opět řadí na špici.

Porsche 911 GT3 RS
Zdroj foto: roadandtrack.com

Porsche 911 GT3 RS bylo obuto do nejnovější generace pneumatik Michelin řady Pilot Sport. Tyto pneumatiky jsou speciálně upraveny pro jízdu na závodním okruhu. Pilot Sport Cup 2R splňují všechny legislativní předpisy pro EU i USA. Pneumatiky si budou moci fanoušci rychlé jízdy na závodním okruhu pro své Porsche objednat ve všech Porsche Centrech nebo u vybraných prodejců.

Porsche 911 GT3 RS má pod kapotou čtyřlitrový motor o výkonu 383 kW a 520 koňskými silami. Vůz se závodním podvozkem byl poprvé k vidění na letošním ženevském autosalonu. Tato sportovní verze urazí dráhu z nuly na sto za 3,2 sekundy. Nejvyšší dosaženou rychlost udává na 312 km/h. V Čechách si jej můžeme pořídit za 5 084 272 korun včetně DPH, v závislosti na specifické výbavě pro náš trh.

A co o něm říká Estre?

Sportovní jízdu si Estre skutečně užil. Ve svém prohlášení říká, že v rychlých zatáčkách a při brzdění má GT3 RS neuvěřitelně blízko k jeho závodnímu vozu GT3 R. Velký podíl na dokonalém splynutí s asfaltem je díky použití sportovních silničních pneumatik s dezénem. Estre si užíval skvělé pocity při vytáčení šestiválce až k devíti tisícům otáčkám za minutu. Zvuk motoru a točivý moment je podle jeho slov “mohutný!”

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here