Rolls Royce Cullinan už brzy!

0
543
Rolls Royce Cullinan
Zdroj foto: autobild.de

Automobilka Rolls Royce finišuje své historicky první SUV Cullinan. Do prodeje by měl přijít letos a nyní ho před premiérou čekají zatěžkávací zkoušky, které automobilka zveřejňuje pro své fanoušky.

Cullinan je vrcholovým vozem značky Rolls Royce

Rolls Royce si se svým Cullianem dává záležet. Aby ne, hned vedle Phantomu půjde o nejlepší a nejluxusnější vůz, který pro své náročné a movité zákazníky nabízí. Před spuštěním prodeje nenechává nic náhodě, a proto je Cullinan právě nyní možné vidět na silnicích, kde se vypořádává s náročným provozem.

Testování trvá už třetím rokem a už nyní vozy spějí do úspěšného finále. Díky exklusivní spolupráci se stanicí National Geographic nabízí automobilka možnost pravidelně publikovat materiály přímo z testovacích jízd. Auta se testují na nejrůznějších částech země, kde jsou prostřednictvím snímků zveřejňovány na oficiálních stránkách National Geographic. Na projektu “Finální výzva” spolupracuje známý cestovatel a fotograf Cory Richards.

Finální testy začaly začátkem dubna

Už čtvrtého dubna bylo možné Cullinan spatřit na skotské vysočině, odkud se přesouvá dále do rakouských Alp a následně poputuje na pouště Blízkého východu. Těžkou zatěžkávací jízdu pak končí ve Spojených státech. Všechny najeté kilometry budou pečlivě monitorovány tak, aby konstruktéři mohli pečlivě sledovat, jak si auto v jednotlivých tratích vede.

Rolls Royce Cullinan
Zdroj foto: autobild.de

„Dnešní veřejnost a zákazníci uvidí Rolls-Royce ve zcela novém světle, když Cullinan dokáže, kterak schopný Rolls-Royce umí být,“ říká k projektu Finální výzva generální ředitel automobilky Torsten Müller-Ötvös. Dále uvádí, že za několik měsíců už si budou moci jízdu s Cullinanem vyzkoušet sami zákazníci.

Vůz je pojmenován podle obřího diamantu. Potvrzené není už jen oficiální jméno, ale také použití kvalitních materiálů, jako jsou například modulární hliníkové platformy. Automobilka už před časem novou klientelu lákala na kožená křesla a stoleček, která se jednoduše vyklopí ze zavazadlového prostoru.

Pod kapotou by měl být ukrytý agregát o objemu 6,75l. Půjde o vidlicový dvanáctiválec twin-turbo. S tímto motorem se můžeme setkat v aktuálním modelu Phantom. Náhon má být na všechna čtyři kola. Podle minulých zpráv by se automobilka měla vyhnout plug-in hybridních motorů a rovnou chce v budoucnu nabídnout čistě elektrický agregát. O tom, co bude mít Rolls Royce dále s Cullinanem v plánu, se dozvíme časem.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

 

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here