Nové Audi RS7 Sportback zapózovalo špionům. Máme fotky!

0
948
Zdroj foto: autoexpress.co.uk

V příštím roce se konečně představí dlouho očekávaná, nejsportovnější verze modelu A7 Sportback. Model získá ostřejší design a moderní motor.

Už nyní se prohání na silnicích nová Audi A7, která už v příštím roce dorazí na trh v podobě nejsportovnější verze Sportback. Luxusní verze v podobě pětidvéřového liftbacku získá dvě sportovní verze. Omlazený model na sebe strhne pozornost díky přepracovanému nárazníku, nové dvojité koncovce výfuku a všimneme si také většího obutí. Už nyní se prohání po německých silnicích, zahalená v maskovacím rouchu.

Nová A7 vznikne po boku nově připravované RS6 Avant v německém Neckarsulmu. Audi dokonce vydala informaci o motorizaci. RS7 Sportback dostane dvakrát přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec s výkonem 600 koní a točivého momentu 800 N.m. Takový motor má třeba Panamera od Porsche nebo Urus od Lamborghini.

Motor bude komunikovat s osmistupňovou převodovkou, která bude pohánět všechna čtyři kola. Audi A7 Sportback bude navíc postavena na modernizované platformě MLB, která přináší ve srovnání s předchozí verzí snížení hmotnosti o 80 kg.

Zdroj foto: autoexpress.co.uk

Skvělé zrychlení

Sportovně laděná Audi A7 se z nuly na stovku vyšplhá za 3,5 sekundy a může jet až 300 kilometrovou rychlostí za hodinu. A pro ulehčení životnímu prostředí dokáže deaktivovat válce, čímž ušetří spotřebu paliva.

Dříve, než se nám ale nová RS7 Sportback představí, dočkáme se nového modelu S7. Tady už ale nebude poháněn osmiválcem. Pod kapotou bude dvakrát přeplňovaný 2,9 litrový šestiválec, který se už nyní používá v modelu RS4 Avant. Výkon nabízí kolem 450 koní a opět ho očekáváme v průběhu příštího roku.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here