Alfa Romeo Tonale míří do výroby

0
1313
Zdroj foto: motorauthority.com

Přímý konkurent modelů Audi Q3 a BMW X1 od Alfy Romeo, Tonale, míří do sériové výroby. Do prodeje se dostane už příští rok. Co nám nabídne?

Tonale – zbrusu nový model na obzoru

Alfa Romeo se v roce 2016 probudila z říše snů a představila hned dva modely, Giulia a první SUV, Stelvio. Za uplynulou dobu oba dva modely dostaly nějaké to vylepšení a edice, které jsou důležité zvláště pro fanoušky a sběratele.

Další novinka na sebe nenechala dlouho čekat a milánská automobilka představuje svůj nový model, malé SUV Tonale, který si budeme moci koupit už v příštím roce. Tento model jsme si mohli prohlédnout i na letošním ženevském autosalonu a že jde o opravdu povedený kousek, nemusíme dlouho rozebírat.

Zdroj foto: motorauthority.com

Je Tonale zmenšeninou Stelvia?

Tonale už jsme mohli vidět na živo a kdo se kdy setkal se Stelviem, klidně může říci, že jsou si oba dva modely hodně podobní. Tonale bude mít zachovanou siluetu. Získá stejné světlomety, originální kola pro typické modely se sportovním duchem Alfa Romeo ve stylu rotačních číselnic starých telefonů. Stejný zůstane i základ palubní desky.

Alfa Romeo nevybrala jméno Tonale jen tak náhodou. Podle automobilky je model pojmenovaný podle alpského průsmyku, ležícího nedaleko průsmyku Stelivo. Na Tonale se budeme moci těšit už v příštím roce. Automobil bude přímo konkurovat Audi nebo BMW.

Zdroj foto: motorauthority.com

Tonale má zvýšit prodeje vozů

Podle plánů automobilky má Tonale zvýšit prodeje vozů značky a to na cílovou hranici 400 000 aut ročně, co je oproti loňským prodaným vozům dle statistik dvojnásobek. Vedoucí divize Alfy Robert Zerbi doufá, že se stane Tonale nejprodávanější vůz.

Automobilka plánuje představit v blízké době další model, trochu menší oproti Tonale. Není zatím známo, jestli půjde o nástupce MiTa a bude to hatchback nebo půjde o malé SUV. Crossovery značky Alfy Romeo se mají rozšířit ještě o jeden model, které má být o něco delší, než je současné Stelvio a má svést až sedm pasažérů.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here