Aston Martin Vanquish Vision Concept cílí na nejlepší supersporty na světě

0
993
Zdroj foto: carmagazine.co.uk

Proč by si Aston Martin nemohl dovolit představit svůj koncept Vanquish Vision Concept na ženevském autosalonu a pohrozit všem světovým supersportům, jako je Ferrari, McLaren nebo Lamborghini, že jim jejich model bude šlapat na krk?

Aston Martin opět vystrkuje růžky

Automobilka Aston Martin nás jednoduše baví. Na letošním ženevském autosalonu nám zase ukázal, že své vozy skutečně umí. Tentokrát se nám pochlubil supersportovním modelem Vanquish Vision Concept, který bude přímým konkurentem všech sportovních značek na světě.

Aston Martin Vanquish Vision Concept

Britská automobilka pro své fanoušky chystá dlouho připravovanou novinku. Zatím se značka specializovala na výrobu super sportovních modelů s motorem uloženým před zadní nápravou. Tady se motor ukládá v hypersportech Valkyrie a Valkyrie AM Pro. K těmto modelům se přidává i letošní představený model Vanquish Vision Concept.

AM-RB 003 bude sériově vyráběným modelem, který vychází z Vanquish Vision Concept. Tady chce značka rozšířit své modely, které budou mít motor uprostřed a zároveň chce tak vstoupit mezi výrobce supersportů s touto koncepcí.

Aston Martin Vanquish Vision Concept

Britský supersport Vanquish Vision Concept má být přímým konkurentem Ferrari F8 Tributo, McLaren 720S a Lamborghini Huracán. S motorem uloženým na přídi bude představovat spojovací článek mezi dosavadními modely.

Zdroj foto: carmagazine.co.uk

Trochu zaměnitelný design

Vanquish Vision Concept je až nápadně podobný supersportům Valkyrie, Valkyrie AM PRO a AM-RB 003. Automobilka vychází ze svých poznatků při vývoji těchto supersportovních vozů a podle slov designérů a techniků je konstrukce skvěle vyřešena právě pro tyto modely.

Základem jsou hliníkové slitiny

Pro Vanquish Vision Concept je nově vyvinuté šasi z hliníkové slitiny, umožňující udržet náklad na vývoj a výrobu tohoto modelu na zvládatelné úrovni, aby byl model konkurenceschopný v sériové výrobě i pro “běžné” uživatele.

Pod kapotou je šestiválec

Britská automobilka potvrdila, že nový supersport bude mít pod kapotou vidlicový šestiválec. ten je součástí hybridního systému AM-RB 003. Zatím nejsou podloženy informace, zda i tento model bude mít kombinaci s elektromotorem. Vanquish Vision Concept zatím čeká na další vývoj, který zdokonalí koncept tak, aby mohl přesedlat na sériovou výrobu. Do prodeje by se mohl dostat už během následujících tří let.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here