Nezaměnitelný design Škody bude zase o něco sofistikovanější

0
614
Zdroj foto: carscoops.com

Brzká budoucnost automobilů Škoda Auto hlásí v blízké době nový designový prvek, kterým budou nové modely ozvláštněny. O co půjde?

Už tak trochu používaná novinka

Naše mladoboleslavská automobilka připravuje pro letošní rok hned dva modely, které se dostanou v průběhu sezony do prodeje. Půjde o  malý kompaktní hatchback Scala a malý crossover Kamiq. Oba dva modely spojuje nový designérský prvek a to nápis v podobě Škoda v zadní části vozu. Nápis je novinkou co se týče designového prvku a nahrazuje tak logo značky. Podle šéfdesignéra automobilky, Olivera Stefaniho, tyto dva modely nebudou jedinými vozy s tímto detailem. Nápis škoda se stane hlavním poznávacím prvkem vozů Škoda.

Zdroj foto: carscoops.com

Podle slov Stefaniho se nápis Škoda hodí na trzích, kde logo naší mladoboleslavské automobilky není až tolik známé. Tam si lidé mohou v pohodě přečíst nápis Škoda na ulicích a snáze poznají našeho výrobce automobilů.

Tento designový prvek nedostanou jen nově postavené modely značky, ale dočkají se jí také stávající vozy. Už brzy bychom se tak mohli setkávat s nápisem na Karoqu, Kodiaqu a dalších modelech. Nápis Škoda se bude používat všude od roku 2020.

Škoda se nebojí výraznějších designových prvků

O tom, že se automobilka Škoda nebojí výrazných designových prvků na exteriéru svých vozů, víme od modernizovaného vzhledu poslední Octavie. Design vede neustálé diskuze nejen mezi lidmi, ale také uvnitř automobilky. Podle šéfdesignéra je velmi důležité, aby byly od sebe jednotlivé modely dobře rozeznatelné. A co se týče například Škoda Octavia a Škoda Superb, rozdíly jsou vidět na první dobrou. Odvážnější a výraznější design je něco, co chce Stefany u svých nových modelů dosáhnout v následujících letech.

Zdroj foto: carscoops.com

Poutavý design má nový Vision iV

Koncept, který jsme mohli vidět na ženevském autosalonu, Vision iV, je jasným důkazem toho, že se automobilka designu zkrátka nebojí. Koncept chystaného SUV kupé je první model, který prošel Stefanovýma rukama od prvních nákresů a nese jeho rukopis.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here