Alfa Romeo chystá Giuli kupé

0
853
Alfa Romeo Giulia automobil
Zdroj foto: carwow.co.uk

Alfa Romeo představuje novou Giulii kupé. Bude to přímý konkurent BMW M4, Audi A5 a Mercedesu třídy C. Značka se opět po letech vrací k technologiím použitým z F1.

S novinkami se u automobilky Alfa Romeo roztrhl pytel

Alfa Romeo v nedávné době představila dvě dlouho očekávané novinky v podobě Giulie a svého vůbec prvního SUV Stelvio. Nyní se očekával příchod menšího prototypu SUV, ale značka namísto něj představuje zbrusu nového konkurenta bavoráku M4. Jedná se o Giulii kupé. Kromě nádherného designu se můžeme těšit na techniku z Formule jedna!

 

Zdroj foto: carwow.co.uk

Sportovní duch automobilku neopustil

Ačkoli se v poslední době automobilka snaží získat nové zákazníky svými uživatelsky přívětivějšími modely, její závodní srdce neochablo. Naopak. Do prodeje se dostane kupé, o kterém se houževnatě mluvilo už loni.

Giulie kupé bude přímým konkurentem také Audi A5 nebo Mercedesu třídy C. Své majitele rozmazlí systémem rekuperace kinetické energie ERS, která napomáhá při zvýšení výkonu i celkového snížením paliva. Právě tato technologie se houfně využívá ve Formuli 1.

Zdroj foto: carwow.co.uk

Kupé se zástavbou ERS bude k dispozici ve dvou motorizacích. První bude mít dvoulitrový turbo-čtyřválec o celkovém výkonu 254 kW a druhý 2,9 litrový šestiválec, který už známe z Giulie QV, nabídne celkový výkon 471 kW. Tato motorizace se hodně podobá výkonu z motoru Ferrari 488 GTB.

Kupé bude jemně snímat designové prvky ze sedanu Giulie, inovace se projevuje na bocích, kde se objeví dlouhé dveře, umožňující pohodlný nástup dozadu a samozřejmě velké změny nastanou v zadních partiích. Příď získá díky nadupaným motorům o něco agresivnější masku. Ačkoli bude Giulia ve tvaru kupé, konstruktéři slibují její velkou praktičnost. Brzy se dozvíme více informací a samozřejmě i konkrétní název nového modelu, který by mohl navazovat na historicky známé modely.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here