Concept CFMoto V.02-NK: prototyp s přitažlivým vzhledem

0
815
CFMoto V.02-NK prototyp
Zdroj foto: moto-station.com

Čínská společnost CFMoto představuje koncept V.02-NK, který představuje poutavý vzhled, maximální výkon a neodolatelné jízdní vlastnosti. Dostane se tento model do sériové výroby?

CFMoto se chystá rozmazlovat své fanoušky

Společnost CFMoto je známá u českých fanoušků zejména díky čtyřkolkám, které jsou skvělými pracanty i kamarády do nepohody. Z široké nabídky můžeme vybírat také motocykly s dvouválcovými motory o objemu 649 ccm. Nabízejí skvělé jízdní vlastnosti, bohatou výbavu, moderní design i skvělou cenu.

Jak to je s Conceptem V.02-NK

Pokud už jste se někdy svezly na CFMoto, je vám jasné, že ani u tohoto prozatím konceptu nebude nouze o dravost. Na designu se podílelo rakouské designové studio Kiska, které úzce spolupracuje s výrobcem rakouských motocyklů KTM. Možná proto se některými prvky tento motocykl shoduje právě s prvky motocyklů KTM.

Zdroj foto: moto-station.com

Dvoubarevný design díky protáhlé přídi umocňuje dynamický dojem, moderně pojaté sedlo zajišťuje pohodlnou jízdu i na horším terénu. Robustní vidlice vpředu je nápadně protáhlá bez zbytečných plastových krytek až k řídítkům a přední maska působí trochu jako maska nějakého asijského bojovníka.

Celá konstrukce je postavena na vlastním rámu, kombinující odlitky z hliníkové slitiny. Zajímavě je uchycené zadní kolo s odpružením Öhlins. Brzdový systém je použitý od společnosti Brembo. A o chlazení motoru se postarají průduchy z uhlíkových vláken.

Od konceptu po sériovou výrobu

Concept CFMoto V.02-NK je aktuálně pouhým konceptem, avšak podle informací od společnosti CFMoto se brzdy dostane do sériové výroby. Půjde o velmi blízký exemplář, který se od konceptu nebude o moc lišit. Do prodeje by se mohl dostat už za dva roky, tedy v roce 2020. Následně se od něj bude podle značky odvíjet celá řada dalších modelů.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here