Volkswagen T-Roc kabriolet

0
543
Erstes SUV-Cabriolet
Zdroj foto: autocar.co.uk

Automobilka Volkswagen těží z velkého úspěchu T-Roc, proto se po vzoru konkurence zaměřuje na verzi SUV kabrioletu. Jak by mohl vypadat?

Volkswagen SUV T-Roc kabriolet startuje sériovou výrobu za dva roky

Automobilce Volkswagen se plní sny v plánech o prodeji svých nových SUV. Nepochybně k tomu nasvědčuje i fakt, že projekt kabriolet SUV T-Roc dostal od vedení zelenou. Ze sériové linky sjede vedle Tiuana a Caymana v už v roce 2020 Osnabrücku. Modernizace tamní továrny, spojené s výrobou nového vozu bude stát společnost Volkswagen přes dvě miliardy korun.

Informace o vzhledu na prvních skicách

Zatím nemáme k dispozici bližší informace, ale automobilka alespoň poodhalila první skici, která naznačuje vzhled budoucího SUV kabrioletu. Ten se zaměřuje na odvážný design, který bude s největší pravděpodobností úzce konkurovat kabrioletu od Land Roveru.

První skica tedy ukazuje designový návrh společnosti Automedia. Kabriolet T-Roc je k vidění jak se stáhnutou, tak se zataženou střechou i jako dvoudvéřové kupé! Snad se konstruktérům podaří skloubit design s praktičností a vzadu zbude dostatek místa pro cestující, když kufr pohltí prostor pro střechu.

Automobilka Volkswagen chce do roku 2020 prodávat dvacet modelů vozů v karoserii typu SUV. O tom, že jde správným směrem, našeptávají i statistiky, které především u Tiguanu hlásí prodej 720 tisíc kusů ročně a patří do nejlepší desítky prodávaných SUV vůbec. Volkswagen plánuje do dvou let prodávat přes 40% modelů typu SUV, z celkového počtu prodaných kusů značky.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here