Německo už začíná pociťovat menší zájem o diesely

0
507
TDI Volkswagen
Zdroj foto: autoguide.com

V Německu se už za první čtvrtletí letošního roku objevují první náznaky poklesu prodeje dieselů. To má dopad na snížení celkového počtu prodaných vozů.

VDA hlásí začínající pokles zájmu o dieselové vozy

První čtvrtletí letošního roku přichází s novými statistikami v prodeji aut. Nových vozů se v Německu prodalo kolem 878 600 kusů a meziročně se navýšil o čtyři procenta. Přitom klesl prodej dieselových vozů. Důvodem je schválený zákaz dieselových vozů do měst, který vyšel v platnost letos.

Březnový prodej vozů se snížil o tři procenta a to v celkovém počtu kolem 347 400 vozů. Ve statistice se jasně zvýšil prodej benzinových agregátů a to o více jak devět procent. Prodej dieselů se celkově snížil o čtvrtinu. Od března poptávka po dieselech rapidně klesá. Zatímco v lednu se prodej snížil o 17,6 procenta, v únoru už šlo o 19,5 procenta a v březnu už to bylo 31,4 procenta ze 40,6 procenta před rokem.

Zdroj foto: autoguide.com

Německá města mají od letošního února právo zakázat v ulicích měst vjezd dieselům. Zákazy si mohou určit samy města. Týkat se mohou pouze časového omezení, části některých městských zón nebo ulic. Podle předběžných plánů hodlá využít zákaz několik desítek měst.

Na zákazy už reagují první automobilky

Například německá automobilka BMW chystá pro své zákazníky možnost vrácení svých i starších modelů, a to v případě, že dojíždí nebo bydlí v městech, které vydají zákaz. Zanedlouho stejným způsobem reagovala automobilka Volkswagen, která má však trochu jiné podmínky. Svůj dieselový vůz mohou zákazníci automobilce nabídnout k odkupu v případě, že do města, ve kterém se potvrdí zákaz, buď bydlí, nebo dojíždí. V tomto případě si zákazník musí koupit namísto vráceného vozu jiný. Tato nabídka platí na vozy, zakoupené od dubna do konce letošního roku.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here