Abarth přijíždí se svými jubilejními modely

0
333
Zdroj foto: autoexpress.co.uk

Už sedmdesát let nám značka Abarth přináší své modely. Toto významné jubileum oslavuje po svém! A zákazníkům přináší nové výrobní edice modelů 595 a 124.

Historie značky

Abarth vznikl v březnu roku 1949, vídeňským rodákem Karlem Albertem Abartem. Značka vznikla na zaniklé značce Cisitalia. Abarth ze začátku působil jako výrobce výfukových systémů a od padesátých let se věnoval úpravě sériově vyráběných modelů značky Fiat. To mu zůstalo až do dnešních dní. Výsledkem je spousta zdařilých exemplářů, které chytnou za srdce nejednoho milovníka se srdcem závodníka.

Abarth se stal součástí Fiatu už začátkem sedmdesátých let a do dnešních dní je pod křídly koncernu Fiat Chrysler Automobiles. Dále je jeho hlavní aktivitou úprava modelů Fiat, které dodává ve sportovnějším ladění. Nyní přichází značka s výroční edicí 70 th Anniversary.

Abarth 595 70th Anniversary

Model Abarth 595 70th Anniversary vychází ze sériově vyráběného modelu Fiat 500. A podobně jako stávající prodávající model 595 bude nabízen se třemi různými výkony a to s přeplňovaným čtyřválcem T-Jet o objemu 1368 ccm.

První, základní verze motoru bude mít výkon 107 kW a 145 koní. Druhá verze s označením 595 Turismo má výkon 121 kW a 165 koní a vrchol nabídky uzavírá verze Competizione s výkonem 132 kW a 180 koní.

Zdroj foto: autoexpress.co.uk

Výroční edice má exklusivní laky

Limitovaná edice musí být nějak ozvláštněna od těch ostatních. Proto bude Abarth 595 70th Anniversary ozvláštněn o specifické odstíny laků, které budou dále zdobeny emblémy 70th Anniversary. Navíc bude rozšířená i výbava. Základní model bude mít laděný výfuk, 595 Turismo dostane automatické světlomety a stěrače a 595 Competizione dostane sportovní sedačky Sabelt.

Abarth 124 Spider

Abarth 124 Spider vychází ze stejnojmenného modelu Fiat. O pohonnou jednotku se stará přeplňovaný čtrnáctistovkový agregát s výkonem 125 kW a 170 koní. Výroční edice Abarth 124 Spider 70th Anniversary bude mít opět rozdílné odstíny laku s označením Turini 1975 White, Costa Brava 1972 Red, Hessen 1972 Blue, San Marino 1972 Black a Alpi Orientali 1974 Gray. Karoserii budou zdobit speciální emblémy. Sportovní střih mu dá výfukový systém Record Monza.

Model bude ve speciální edici, která dostane odnímatelnou pevnou střechu z uhlíkových vláken. Vůz bude postavený na sedmnáctipalcových kolech O.Z. a kryty vnějších zrcátek budou vyrobeny z uhlíkových vláken nebo v červené barvě.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here