Tesla Model 3 si to konečně míří do Evropy!

0
482
Zdroj foto: cnet.com

Americká automobilka Tesla konečně nabídne Model 3 všem svým zákazníkům na evropském kontinentu! Ačkoli jde o žádaný kousek, budeme za něj muset sáhnout hluboko do kapsy. Částka totiž startuje na částce 1,5 milionu korun!

Velmi populární automobilka Tesla se konečně dočkala dlouho očekávaného povolení pro prodej svého nejnovějšího a nejdůležitějšího Modelu 3. Automobil je určený pro rodiny s dětmi. Zákazníky středního věku i firmy. Model 3 je kompaktní vůz, který nabízí dostatek prostoru a velké pohodlí pro cestující i na zadních sedadlech. Má dostatečně dlouhý nájezd na jedno nabití a představuje celou řadu nejnovějších technických vychytávek.

Tesla získala povolení!

Americká automobilka Tesla konečně v minulých dnech dostala povolení od nizozemského úřadu pro silniční dopravu RDW k prodeji dlouho očekávaného elektromobilu Model 3. Jedná se o sedan střední třídy, který má být určen pro “běžné lidi.” Pro americkou automobilku jde o klíčový model, který se má stát nejprodávanějším vozem značky. První dodávky mají přijít do Evropy už v únoru.

Cena poněkud vyšší

Automobil, který se má stát nejprodávanějším modelem značky, startuje na částce 58 800 eur, což je v přepočtu nějakých 1,5 milionu korun. Auto dle úřadu RDW splňuje požadavky pro schválení na evropských silnicích a tak automobilce nebrání nic v tom, začít prodávat model i u nás.

Bez tohoto povolení by Tesla, Model 3, nemohla do Evropy dovážet. Automobilka se v posledních letech musí soustředit na rostoucí konkurenci a tento model má být určený pro všechny, kteří chtějí mít doma elektromobil za “rozumnou” cenu. Konkurence je však na evropském kontinentu obrovská a tak je otázkou, zda takto postavená částka bude pro lidi dostatečně nízká na to, aby si vybrali Teslu právě do své garáže.

Tesla chystá změny v počtu zaměstnanců

Automobilka před několika dny uvedla, že hodlá snížit počet zaměstnanců na plný úvazek zhruba o polovinu. Při současném počtu zaměstnanců půjde asi o tisíc míst. Ačkoli Tesla plánuje snížení počtu zaměstnanců, hodlá zvýšit tempo výroby Modelu 3 a provést další modernizace výrobních zlepšení.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here