Mazda chystá první elektromobil

0
592
Zdroj foto: stuartsgarages.com

Automobilka Mazda prozradila své plány v oblasti elektrifikace svých modelů. První vůz poháněný čistě elektrickým motorem bude samostatný model!

Mazda sází na novinku

Automobilky už poměrně dlouhou dobu informují širokou veřejnost o tom, které modely budou mít nějaký ten elektrický pohon. U Mazdy až tak sdílní nejsou a tak nás překvapilo, když se konečně začalo ve značce mluvit o tom, který model dostane jako první elektrický motor.

Automobilka totiž neuvažuje o rozšíření cenové nabídky stávajících modelů, ale postaví zbrusu nový vůz. Do prodeje by se měl dostat podle dostupných informací už v roce 2020 a zákazníky bude lákat na nejmodernější technologie, špičkové jízdní vlastnosti a sportovní design.

Automobilka je skoupá na slovo

Zástupci automobilky sice prozradili plány značky do blízké budoucnosti, bližší informace o plánovaném modelu zatím neprozradili. Nevíme velikost auta, ani o jaký typ karoserie půjde. Šéfdesignér Ikuo Maeda ale říká, že půjde o klasickou koncepci vozu, protože nechce “digitálně vypadající auto.” Nemusíme se tedy obávat futuristických proporcí.

Můžeme se s největší pravděpodobností těšit na atraktivní sportovnější model, který krásně zapadne svými tvary do stávající nabídky značky. Pokud se podíváme na stávající Mazdu 3, je nám jasné, kterým směrem se automobilka chystá ubírat. Stejný názor má naštěstí i designový šéf Jo Stenuit, který si nepřeje, aby první elektrický vůz od Mazdy, vypadal jako lednice.

Zdroj foto: stuartsgarages.com

Mazda chce rozvíjet spolupráci s dalšími značkami

Automobilka Mazda se chystá na spolupráci s dalšími značkami. Už minulý rok oznámila světu, že chce spolupracovat s Toyotou a Denso a společně se zaměřit na rozvoj základní konstrukční technologie pro elektromobily. Pro všechny tři automobilové výrobce bude hlavním cílem vybudovat kvalitní a silné vozy pro všechny tři společnosti a vedle klasických osobních aut postavit i užitkové vozy. Kdy se budeme moci těšit na nějaký moderní elektrický pick-up, je ale zatím ve hvězdách.

První elektromobil od Mazdy však nevznikne na základě spolupráce těchto značek. Mazda totiž podle generálního ředitele Mazdy, Jeffa Guytona, začala pracovat ještě dříve, než byla dohoda o spolupráci uzavřena.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here