Yamaha YZF-R3 může být v mžiku café racer

0
892
Zdroj foto: ridemotorsports.com

Vlastníte doma tolik oblíbený supersport od Yamahy, verzi YZF-R3 a chcete ho trochu ozvláštnit? Pak si z něj pomocí komponentů sestavte trendy café racer!

Všichni milovníci úprav zbystřete! Svou motorku Yamaha YZF-R3, která má od sériové výroby šmrnc supersportovního motocyklu, můžete celkem snadno přestavět v trendy café racer. A to díky sadě komponentů od GG Retrofitz, která dá motorce šmrnc jako strojům ze sedmdesátých let.

GG Retrofitz řádí u Yamahy

Kalifornská společnost GG Retrofitz se tentokrát zaměřila na velmi oblíbený supersport YZF-R3 od Yamahy. Ten je z tovární linky navržen ostře řezanými liniemi ve větších a výkonnějších sourozenců téže značky, ve kterých figuruje zvučné R. GG Retrofitz však nabídne možnost majitelům těchto strojů přestavbu na retro kousek café racer.

Zdroj foto: ridemotorsports.com

V originálu

Originální sportovně střižený stroj Yamaha YZF-R3 je ze sériové výroby poháněn motorem, kapalinou chlazeným dvouválcem s objemem 321 ccm s rozvodem DOHC. Výkon motorky je 30,9 kW s 42 koňmi pod kapotou a to při 10 750 otáčkách za minutu a točivým

momentem 29,6 N.m při 9 000 otáčkách za minutu. Motor pohání pomocí šestistupňové převodovky zadní kolo.

Po úpravě bude vaše motorka vypadat jako závodní motocykl z konce sedmdesátých let. Původní kapoty i sedla ze stroje demontujete a nahradíte je sadou nových komponentů. Díky tomu získáte trendy retro vzhled, který i nadále bude mít ve svém vnitřku super moderní pohonnou jednotku i podvozek. Navíc díky použitým komponentům stroj zhubne čtyři kilogramy.

Rocket Street

Kalifornská značka GG Retrofitz se specializuje na nejrůznější úpravy motocyklů. Například tento balíček vyjde nového majitele na 1 078,20 amerických dolarů, co je v přepočtu nějakých 25 000 korun. Namontovat si jednotlivé komponenty zvládne každý zručný mechanik v teple vlastní garáže. Komponenty budou perfektně sedět na YZF-R3 z roku 2013 do 2018.

Už letos se od Yamahy budeme moci těšit na novou verzi YZF-R3. Ta současná má rozvor kol 1 380 milimetrů, délku 3 090 milimetrů, šířku 720 milimetrů a výšku 1 135 milimetrů. Motocykl má pohotovostní váhu 169 kg.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here