Audi Q4 na kamuflážních snímcích zachyceno!

0
621
Zdroj foto: autoshall.com

Další stylové SUV od Audi, tentokrát s označením Q4, si to brázdí německé silnice, ukryté pod tíhou krycích masek. Co nabídne za techniku?

Audi sází na oblíbené karoserie

Německá automobilka Audi ve své sbírce nabízených vozů úspěšně rozšiřuje nabídku SUV vozů o nový model Q4. Stává se tak dalším modelem po již představeném Q8, který se těší velké oblibě! Q4 je zatím zachycena na špionážních snímcích na svých prvních vyjížďkách.

Do prodeje už letos

Novinku, se kterou se můžeme už setkávat na ulicích ve městech i mimo ně, představila značka už před čtyřmi lety na pekingském autosalonu, prostřednictvím konceptu TT Offroad. Tehdy jí Audi představilo jako stylovější verzi Q3 se svažující se zádí. Model bude přímým konkurentem X4 od BMW nebo GLC Coupé od Mercedesu.

Design bude překvapením

Protože se jedná o špionážní snímky, které nám příliš prostoru nedávají k nahlédnutí designu, můžeme zatím tedy jen vycházet z informací, prosakující ze zákulisí značky. Co víme s určitostí je to, že vůz bude postaven na architektuře MQB, který bude sdílet s SUV Q3. Tak umožňuje zabudování moderního plug-in hybridního pohonu, který zatím u modelu Q3 chybí.  Absence bude i u modelu Q4, tedy alespoň na začátku jejího prodeje.

Technologie jdou stále kupředu, proto do nové Audi Q4 bude použit nejnovější infotainment s 9,2 palcovou obrazovkou a 10,25″ digitálním přístrojovým štítem. O bezpečnost na silnici se postarají nejmodernější asistenti a bezpečnostní systémy, jako je například hlídač jízdních pruhů, hlídání mrtvých úhlů nebo adaptivní tempomat.

Známe informace o motorizaci

Známe i informace o motorizaci. Ta se v základu bude skládat ze zážehové patnáctistovky TSI, dieselový agregát bude v dvoulitrové verzi ve dvou výkonech. Vrchol motorizace bude nést označení RS Q4 s 2,5 litrovým pětiválcem, osvědčeného z modelu Audi RS3.

Myslíme si, že na novou Q4 bychom se mohli těšit už na frankfurtském výstavišti, ale to si budeme muset ještě počkat na konkrétní informace od automobilky. Do prodeje se má nový model dostat už ve druhé polovině roku.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here