Nissan Juke přijede v nové podobě

0
608
Zdroj foto: elcarrocolombiano.com

Nissan Juke má před sebou velkou proměnu. Nejen že se dočkáme výrazného designu, dostane také nové motory a postaven bude na moderní platformě!

Automobilka Nissan plánuje mezigenerační proměnu svého extravagantního modelu Nissan Juke. Automobil přijede na zbrusu novém podvozku, poháněný bude moderními pohonnými jednotkami, včetně elektrického agregátu. Dostane větší prostor v interiéru a nebude chybět ani extravagantní design.

Mezigenerační proměna po devíti letech

Juke si na svou první mezigenerační proměnu musel počkat skutečně dlouho. Dost možná proto, že jeho trendy vzhled byl tak nadčasový, že doteď nepotřeboval žádné inovace. Nicméně technika jde stále kupředu a tak je nejvyšší čas, aby se Nissan pochlubil v Juke novou motorizací a technikou.

Nissan Juke se stal jeden z nejpopulárnějších zakladatelů segmentu malých SUV a svým designem inspiroval nemalé množství svých konkurentů. Aby byl i nadále konkurenceschopný, připravila si automobilka zbrusu “nový model”, který se má začít prodávat už letos.

O mezigenerační proměně se začalo mluvit už před dvěma lety. Dokonce se začala zmiňovat i doba nástupu nové generace. Tehdy se špitalo o tom, že se nový Juke dostane na trh už na podzim minulého roku. To se však nestalo a na nový Nissan Juke si budeme muset počkat ještě nějaký ten pátek. Novinka se má představit už letos a na trh se dostane v létě. Tedy podle plánů automobilky.

Zdroj foto: elcarrocolombiano.com

Modernizovaná platforma s možností výběru elektrického motoru

Do hledáčku si Juke vzal britský magazín Auto Express. Ten uvádí, že pro základ druhé generace modelu bude použita platforma CMF-B. Ta oproti současné platformě vyniká nižšími náklady na provoz, možnost použití elektrifikovaného motoru a nabídne i větší místo v interiéru, zvláště pro pasažéry vzadu.

Očekávaná motorizace

Druhá generace bude mít zážehový litrový tříválec, přeplňovaný benzinový čtyřválec s objemem 1.6 litru s výkonem 144 kW a 193 koňmi a také vznětovou 1.5. My se však nejvíce těšíme na pohonné jednotky s elektromotory, které budou poháněné nejen bateriemi, ale energii získají i z malého spalovacího agregátu.

Výrazný design

Nebyl by to Juke, aby neměl výrazný design, který bude do jisté míry navazovat na první generaci. Použité budou základní výrazné prvky v čele s tvarovaným řešením blatníků. Novinka však odrazí nový designový směr značky a vyloučena není ani inspirace z konceptu Gripz z roku 2015.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here