Mercedes GLE: Velký zahalený test v pražských ulicích

0
484
mercedez benz
Zdroj foto: vehiclereleases.com

Německá automobilka Mercedes aktuálně finišuje s výrobou nové řady GLE, kterou testuje v ostrém provozu. Nachytána byla v Praze!

Mercedes-Benz GLE s novou vizáží

Současná verze Mercedesu třídy GLE je zákazníkům k dispozici od roku 2011. V roce 2015 prošla kompletní omlazovací kúrou. Změnil se nejen vzhled a technologie, ale i označení. Místo ML se používá označení GLE.

Automobilka aktuálně pracuje na jeho nástupci. Úpravy s největší pravděpodobností finišují, protože první prototypy už brázdí silnice a jeden z nich byl nafocen v pražských ulicích u Tančícího domu. Podle dostupných informací  se nová generace mohla zákazníkům oficiálně představit ještě v letošním roce.

Mercedes-Benz GLE s variantou AMG

Podle všeho se varianta GLE dostaví také jako verze AMG. Nejvýkonnější verze bude mít pod kapotou přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec a plug-in hybridní motor. Tato verze však přijde na trh mnohem později. Na špionážních fotografiích Mercedes testuje s největší pravděpodobností obyčejnější verzi.

mercedes benz
Zdroj foto. vehiclereleases.com

Modernější karoserie

Sice je testovaný vůz obtěžkán kamufláží, ale už na první pohled je patrné, že nová generace GLE nebude mít tak ostré linie jako její současná verze. Auto by mohlo mít lepší aerodynamické vlastnosti, snížení odporu vzduchu bude mít příznivější vliv na celkovou spotřebu paliva.

S největší pravděpodobností bude mít nové GLE řadový čtyřválec a šestiválec, kromě verze AMG, která dostane jako tradičně V8.

Moderní interiér

Britská média přišla s informací, že v kabině budou použity moderní technologie v čele s moderním infotainmentem MBUX, nabízející hlasové ovládání a navigaci pomocí rozšířené reality. Model GLE je pro automobilku jedním z nejdůležitějších modelů. Jen minulý rok se prodalo více jak 712 tisíc crossoverů a SUV značky Mercedes-Benz.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here