Toyota Supra: první představení bude v Goodwoodu!

0
607
toyota supra
Zdroj foto: autocar

Pokud se chystáte na Festival rychlosti Goodwood, pak se budete moci těšit kromě adrenalinových zážitků také na novou Toyotu Supra, která hlásí své plné odhalení na místní slavnosti!

Toyota Supra už brzy

Koncept Supry GR Racing Concept byla první předzvěstí o tom, jak bude vypadat dlouho očekávaná novinka od Toyoty. První Supra se přestala vyrábět už v roce 2002 a jako sportovní vůz se vryl do srdcí mnoha milovníků rychlé jízdy. Není proto divu, že se lidem po tomto modelu začalo rychle stýskat, a tak se automobilka rozhodla pro její návrat. A udělala dobře!

Sportovní vozy k Toyotě tak trochu patří

Toyota postupem času odstranila z ceníků všechny sportovní modely. Chybu, kterou tím napáchala chystá rychle napravit novou verzí Supry, která se konečně po šestnácti letech vrací opět v plné své kráse na scénu.

Na ženevském autosalonu jsme se mohli setkat se závodním konceptem Gazoo Racing, který nám naznačil, jak bude nová Supra vypadat. Na předběžných snímcích, samozřejmě hodně ztmavených a ještě s barevnou kamufláží po celém exteriéru nám toho moc neukazuje. Toyota své fanoušky chce asi před hlavním představením pořádně natěšit. A co víc, na svém twitterovém profilu všem fanouškům oznámila, že na novou Supru se budeme moci přijet podívat na Festival rychlosti Goodwoodu.

toyota supra
Zdroj foto: autocar

Síla motoru bude opět shrnovat asfalt pod koly

Pátá generace Supry ponese kód A90. Motor v podobě třílitrového řadového šestiválce s 250 kW a 500 N.m, vznikl ve spolupráci s mnichovským závodem BMW. Z nuly na sto se má vyšplhat za 4,6 sekundy. Časem by měl objevit ještě trochu nadupanější model GRMN, říká šéfinženýr Tetsuya Tada.

Interiér částečně převezme od bavoráku

Svět internetu před časem zaplavila spousta fotografií o interiéru vozu. Ten by podle podložených informací měl mít kokpit s digitálními přístroji pod volantem, head-up displej i navigaci ve standardní výbavě. Chybět nebude ani bavorácký iDrive, ovšem s přepracovaným designem. Se Suprou budeme také v bezpečí! Dostane totiž celou řadu bezpečnostních asistentů.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here