Hyundai Tuscon má české ceny. I ty hybridní!

0
752
hyundai tucson
Zdroj foto: quikr.com

V českých Nošovicích se začne vyrábět první hybridní vůz, model Hyundai Tuscon. Automobilka zveřejnila oficiální ceník. Hybridní verze přijde na necelých 840 tisíc korun.

Čas na novinky

Hyundai nabízí svým zákazníkům dosavadní model Tuscon už tři roky. Není proto divu, že se na jaře letošního roku objevili prvních informací a fotografií o faceliftu, včetně přepracované motorizace, která nově bude nabízet také hybridní verzi. V červnu byla odstartována výroba pro evropský trh a už v srpnu se bude vyrábět hybridní verze.

Verze Tuscon

Nejlevnější verze Tuscon přijde zákazníka na 549 990 korun a půjde o základní benzinový motor s obsahem 1,6 GDI s výkonem 97 kW. Pohon předních kol pohání pomocí šestistupňové manuální převodovky. V základní výbavě pak zákazník získá šest airbagů, elektricky ovládaná všechna zrcátka, šestnáctky kola z lehkých slitin, sadu na opravu pneumatik, manuální klimatizaci, světelný senzor, elektricky ovládaná a vyhřívaná zpětná zrcátka, rádio se šesti reproduktory, multifunkční volant a bluetooth. Verze Tuscon se dá doplnit o packet Plus, který nahradí klasický volant za kožený, navíc přibudou zadní parkovací senzory, stříbrné střešní ližiny nebo tempovat.

Verze Trikolor

Druhý výbavový stupeň se nazývá Trikolor a pohání ho agregát o výkonu 1,6 T-GDi se 130 kW. Pohon na všechna kola komunikuje s motorem prostřednictvím šestistupňového manuálu. Za “pouhých” 55 tisíc si zákazník může přikoupit sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku, která se dá přikoupit také k turbodieselu 1,6 CRDi s výkonem 100 kW. V tomto stupni získáte přední mlhovky s funkcí přisvětlováním do zatáček, sedmnáctipalcová kola z lehkých slitin, elektricky sklopná zrcátka, tempomat, zadní parkovací kameru, parkovací čidla, rádio se sedmipalcovou dotykovou obrazovkou s možností zrcadlení obrazovek chytrých telefonů Android i Apple či dvouzónovou automatickou klimatizaci.

Paket Trikolor lze obohatit o balíček Traveller. Ten nabídne vyhřívaný volant a přední sedadla, dešťový senzor, navigaci s ovládáním pomocí osmipalcové obrazovky a sedadlem řidiče s elektricky nastavitelnou bederní opěrkou.

Mildhybridní verze

Nejzajímavější je nabídka mildhybridních motorů. Hyundai nabízí kombinaci naftového čtyřválce o obsahu 2 litrů CRDi se 136 kW s 48 V elektrickou palubní sítí. Mildhybrid je k dispozici pouze ve vrcholovém stupni výbavy Style a to za cenu 839 990 korun.

Stupeň Style, nabízí osmnáctky kola, světla full-LED světlomety s automatickým přepínáním potkávacích a dálkových světel, přední a zadní sedadla a volant s funkcí vyhřívání, navigace, bezdrátové dobíjení mobilních telefonů, parkovací senzory vpředu nebo jízdní asistent pro jízdu ve svém pruhu, rozpoznání dopravních značek, sledování únavy řidiče nebo upozornění na vůz v mrtvém úhlu.

Korejská automobilka v nedávné době ve své tiskové zprávě oznámila, že do roku 2025 bude prodávat 12 hybridních modelů, 8 hybridních a 4 plug-in hybridních, 5 elektromobilů a 1 vodíkový automobil.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here