Citroën Berlingo: nepřehlédnutelný a praktický

0
707
citroen berlingo
Zdroj foto: auto.pravda

Designéři z automobilky Citroën se nechali unést moderními prvky a výsledkem je nepřehlédnutelné Berlingo, do kterého hravě nasoukáte nářadí, nákup i početnou rodinu.

Citroën Berlingo jako jeden ze tří užitkových aut od PSA

Automobilka pracovala na vývoji nového Berlinga po boku s novým Peugeotem Rifter a Opelem Combo, které společně tvoří novou trojku pracovních nebo užitkových vozů od skupiny PSA.

Berlingo si užilo svou premiéru na letošním ženevském autosalonu, kde se stal středem pozornosti ve své třídě. Automobil je určený pro pracanty, kteří chtějí být středem pozornosti. Designové prvky jsou už pro dnešní Citroën typické.

V exteriéru najdeme úzkou masku s dominantním logem, propojující chromovými prvky oba dva protáhlé světlomety. Ty jsou stejně jako u modelu C3 Aircross rozděleny do tří částí. Po stranách modelu nechybí ochranné airbumpy, které místo ochrany laku plní spíše funkci estetickou. Na rozdíl od jiných modelů, kde airbumpy automobilka používá, se k Berlingu hodí.

Moderně pojatý interiér

I když jde o pracovní auto, interiér je navržen tak, aby lahodil oku. Do vozu se v pohodě vměstná pět cestujících, zadní řada tvarovaných sedadel nabízí dostatek prostoru i pro vyšší postavy.

Tříramenný multifunkční volant je zdoben chromovými prvky, které interiér příjemně osvěží. Řadicí páka je umístěna ve vyšší poloze, jak u těchto užitkových vozů bývá zvykem. Řidiči je celá palubní deska tak nějak šikovně po ruce, navržena intuitivně tak, aby nemusel pátrat po konkrétním tlačítku.

Berlingo má k dispozici infotainment, který v sobě ukrývá všechny moderní technologie, mimo nastavení teplot a dalších funkcí, které se nastavují pomocí klasických tlačítek.

Automobilka se ve svých materiálech pyšní celou řadou odkládacích přihrádek. Celkem jich ve svých prospektech uvádí na osmadvacet kusů, v nejrůznějších velikostech, které v celku dávají 186 litrů místa pro uschování nejrůznějších drobností. Důmyslně ukrytá místa s odkládacím prostorem najdeme třeba na zadní lavici nebo v podlaze.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here