Speed Marathon nepřinesl žádné překvapení

0
735
Zdroj foto: bbc.com

3. dubna proběhla speciální policejní dopravně bezpečnostní akce, jenž nesla název Speed Marathon. Jak je zřejmé, policie měla spadeno hlavně na řidiče, kteří překračují rychlost. Do terénu na tuto akci vyrazilo několik stovek policistů. Kromě toho se věnovali kontrolování bezpečnosti a nebo technickému stavu vozidla. Tahle dopravní akce byla oznámena dopředu. Referovala o ní jak sama policie, tak i většina médií po celé České republice. Řidiči se tudíž nemohli na nic vymlouvat. Nebyla to taková první akce, nýbrž už třetí. I tentokrát si policie v uvozovkách řekla o pomoc, a to veřejnosti. Nebylo to nic těžkého. Lidé měli vybrat ty podle nich nejproblémovější lokality, kde by se měl objevit radar.

Určitý rozdíl proti minulému roku

Během prvního ročníku akce Speed Marathon to lidi spíše považovali za zábavu, letos to bylo jinak. Místa, která označovali byla reálná a více potřebná. Celkem bylo nasazeno 800 policistů. Ti za 24 hodin zkontrolovali na 7 500 automobilů. Je dost pozoruhodné, že i když řidiči o celé akci věděli dopředu, tak se našlo mnoho přestupků. Celkově to bylo 3 193, z toho se o porušení rychlosti jednalo u 2 300 kusů. Našlo se například i 162 aut nezpůsobilých k jízdě. Co je síla – 104 řidičů nebylo připoutaných.

To je velký hazard se životem. Na dálnici jelo 39 aut bez dálniční známky a 27 jich požilo alkohol či jinou návykovou látku. Policie se chlubí, že během jejich kontroly nedošlo k žádné nehodě, u které by bylo úmrtí. Ovšem to je určitě tím, že dopravní policie byla pořádně vidět. Dnešní zveřejněné výsledky však ukazují, že čeští řidiči stále nejezdí podle předpisů.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here