Další tragická nehoda sanitky a vlaku

0
655
Zdroj foto: wiadomosci.wp.pl

Včera obletěla Česko zpráva o sanitce, kterou smetl vlak na přejezdu a zemřel pacient. Další, téměř navlas stejná nehoda se stala v Polsku. Podle svědků udělala sanitka na kolejích nepochopitelný manévr. Sanitka přejížděla koleje, ale spadly závory. Řidič v sanitce najednou začal couvat a otáčet se. Bohužel manévr nevyšel a při otáčení sanitku v plné rychlosti smetl projíždějící vlak. Bohužel je jasné, že tahle nehoda musela mít fatální následky. Zemřel lékař a záchranář. Řidič je zatím v kómatu. Je štěstí v neštěstí, že uvnitř sanitky nebyl žádný pacient. Vše se stalo u městečka Puszczykowo jižně od Poznaně. Celou nehodu popsala paní Alice, která byla na nádraží s přítelem a čekali na vlak.

Svědci v šoku

Přítel paní Alice odjížděl do Poznaně. Už spolu pár minut čekali na vlak. Žena v obavách pozorovala počínání sanitky. Paní Alice si nejdřív myslela, že se něco stalo a jde o mimořádný zásah. Sanitka totiž vjela na přejezd, když už byly závory dole. Řidič se podle ní začal podivně točit. Dokonce ji napadlo, jestli nezkolaboval. Jak sama uvádí, chtěla k němu běžet a varovat ho, že se blíží vlak. Chtěla mu říci, aby okamžitě odjel. Ale najednou přišla obrovská rána. Přirovnala ji k výbuchu bomby.

Jednalo se o rychlík, který jel z Katovic do Gdyně. Paní Alice nadále pokračovala v popisu nehody. Všude byl prach, vzduchem létaly kusy auta a vnitřní vybavení. Nezaváhala a hned volala o pomoc. Dodala, že musela sbírat odvahu, aby se podívala do sanitky na rozdrcené muže. Ve vlaku se nikdo nezranil.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here