Stylová Škoda Kamiq se ukazuje na prvních snímcích

0
759
Zdroj foto: skoda-storyboard.com

Nejmenší crossover z nabídky Škoda nese označení Kamiq. Ukazuje se ve své “plné” kráse na skicách. Co mu říkáte?

Škoda Kamiq jako nejmenší SUV

Nejmenší crossover naší mladoboleslavské automobilky nese označení Kamiq. Půjde o malé SUV, které se postaví vedle kompaktního Karoqu a sedmimístného Kodiaqu. Už dříve jsme si tento model mohli prohlédnout v konceptu, který se představil zákazníkům pod označením Studie Vision X. Premiéru měl model už vloni na autosalonu v Ženevě. Na tomto samém výstavišti se letos představí model Karoq, který už zamíří rovnou do sériové výroby.

Stylové seznámení

Než si však budeme moci prohlédnout Kamiq naživo, dočkáme se od Škodovky, jak už tomu bývá zvykem, několika seznamovacích koleček. Před premiérou v Ženevě už proto na světlo vyplouvají první zmínky a tentokrát to jsou oficiální skici modelu, které naznačují konečný vzhled auta. Jak moc se bude od konceptu Studie Vision X lišit, se můžete podívat v následující fotogalerii.

Designové prvky

Designéři automobilky Škoda vsadili na tradiční vzhled značky tak, aby bylo na první pohled jasné, že jde o model značky. Auto dostane tradiční příď s výraznou masku. Hlavním poznávacím prvkem jsou úzké dělené LED světla. Tyto světla jsou naprostou novinkou a Škodovka je nasazuje vůbec na svůj první model. Kamiq bude první škodovkou, která dostane dynamické blinkry vepředu i vzadu.

Automobilka dále sází na oblíbený robustní vzhled, zvýšenou světlou výšku a velká, praktická kola. Pohled na zadní část vozu ukazuje předělané zadní světlomety. Za zmínku také stojí náhražka klasického loga za nápis Škoda. To už automobilka představila u modelu Scaly.

Technické parametry až někdy příště

Automobilka jako první představila design vozu. Na bližší informace o technice a motorizaci si budeme muset počkat do dalších oficiálních zpráv.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here