Druhá generace Peugeotu 2008 už poodhaluje své rysy

0
667
Zdroj foto: newbestsuv.com

Malé SUV od Peugeotu s novou generací malinko povyroste. Co už automobilka o modelu 2008 poodhalila?

Peugeot reaguje na konkurenci

Zatímco ostatní automobilky, zvláště ty od koncernu VW hlásí nejrůznější novinky a modernizace, Peugeot mezi tím připravuje modernizaci svého malého SUV 2008 a je díky tomu o pořádný krok napřed.

Francouzská automobilka je na své mini SUV pořádně pyšná a má být a co. Vždyť v roce 2017 by druhý nejprodávanější vůz ve své kategorii v Evropě! Proto se zřejmě designéři rozhodli design příliš neobměňovat, Je ale jasné, že modernizace je na místě a samozřejmě žádaná. Na co se tedy můžeme těšit?

Jak vznikl Peugeot 2008

Oblíbenost SUV je už léta na vzestupu a Peugeotu se podařilo reagovat na poptávku svých zákazníků v pravý čas. Model 2008 vstoupil před lety jako nepřímý nástupce malého kombíku 207 SW, tvarově se však inspirovala těmito praktickými, trochu terénními a mnohdy lidmi označovaný za praktické a bezpečné vozy.

V nové generaci však automobilka plánuje modernizaci modelu tak, aby se už konečně stal typickým SUV s charakteristickými rysy pro tento typ vozu. Designem se tak inspiruje od modelu ze segmentu vyšší třídy, nadmíru populárního 3008. Vzhled bude navazovat na model 508. Budeme se tak moci těšit na diodová světla na přídi. Uvnitř se budeme moci těšit na moderní i-Cockpit, tedy vyvýšený přístrojový štít a maličký volant.

Zdroj foto: newbestsuv.com

Auto o pár centimetrů povyroste

Po faceliftu model 2008 povyroste o čtrnáct centimetrů na délku. Celková délka vozu bude činit 4,3 metru. Inspirací se s největší pravděpodobností stane pro miniaturní model SUV 1008, které se teď skloňuje každým pádem a horentně se vyhlíží jeho příchod.

Model 2008 bude stát na platformě CMP, vyvinuté skupinou PSA s čínským Dongfengem, určené pro malá a kompaktní vozidla. Proti původní platformě PF1 poskytne CMP nižší hmotnost o čtyřicet kilogramů.

Motorizace

Modernizovaná 2008 bude mít pod kapotou benzinový tříválec 1.2 PureTech nebo turbodiesel 1.5 BlueHDi. Jako novinka přibude elektrická varianta a to v rámci expanze Peugeotu na poli těchto motorů. Elektrický motor nabídne výkon 100 kW a dojezd bude kolem 300 kilometrů, samozřejmě v závislosti na stylu jízdy a dalších faktorech. Pohon na všechna kola se u 2008 nedočkáme.

První představení je už za dveřmi

Peugeot 2008 si budeme moci s největší pravděpodobností prohlédnout na podzimním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Do prodeje by měl přijít na konci roku či začátkem příštího roku. Analytikům je už nyní jasné, že se model opět bude prát o titul nejprodávanějšího malého SUV na evropském kontinentu.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here