Šestinohý VelociRaptor

0
1140

Pamatujete si žlutého Raptora s Clarksonem za volantem? Jednalo se o model upravený americkou firmou Hennessey s názvem VelociRaptor. Auto, které téměř nezná překážek. Nebo přece jen nějaké limity má? Možná kvůli tomu přišlo Hennessey Performance s dalším modelem. Značky často přidávají výkon, válce, nebo kroutivý moment. Oni ovšem přidali kola. Slyšíte správně.

Jak je to napadlo?

Hennessey Velociraptor není první šestikolové vozidlo. Možná jste se setkali s Mercedesem G36 6×6. Nejspíš ne osobně, ale na internetu. Podobným směrem se vydali i v případě úpravy nového Fordu F150 Raptor. V případě VelociRaptoru je cena výrazně nižší.V rámci možností. Cena G36 6×6 se pohybuje kolem 12 mil. Kč. Šestinohý Raptor se bude prodávat za 7,7 mil. Kč. Vyrobí se však pouze 50 kusů.

Co může takové monstrum rozpohybovat?

Možná vás překvapí, že o pohon se stará šestiválec. Je to pro nové Fordy klasický V6 Ecoboost. Objem mám 3,5 litru. Zvládne ale pohánět vůz s váhou 2,8 tuny? Hennessey jsou mistři v ladění motorů. Vymáčkli z něj 610 pořádně agresivních koní a 841 Nm. Nějaká čísla na papíře vás možná neoslní. Další údaj je mnohem zajímavější. Z 0 na 100 km/h se rozjede za 4,9 sekundy. A to je něco. Nejspíš během toho vysaje benzín i z projíždějících aut. Nejrychleji bude jezdit rychlostí 220 km/h.

Změnit motor nestačilo

Bylo potřeba přidat prostor pro další pár kol. Karoserii proto prodloužili na 5,6 metru. Podvozek byl celkově zvýšen a ověšen tlumiči Fox. Poháněno je opravdu všech šest kol, takže každý pár kol byl opatřen i uzamykatelným diferenciálem. Bezpečné zastavení několika rozjetých tun zajišťují masivní brzdy společně s pneumatikami Toyo Open Country. Na střeše nechybí obrovské svícení LED. Na přídi najdete velký nárazník a korba je zpevněna rámem. Samozřejmě je na výběr i příplatková výbava. Brzdy Brembo a částečné pancéřování karoserie.

Zdroj foto: Hennesseyperformance.com

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here