Morgan EV3- tříkolka pro dospělé

0
2403

Pravdou asi je, že z tříkolek už jste vyrostli. Přece jen na nich jezdí čtyřleté děti. Ale tahle je něco úplně jiného. Tyto tříkolky vyrábí firma Morgan. Ve své nabídce má model 3 Wheeler, která svým vzhledem odkazuje na historii. Teď se ale historii rozhodli spojit s budoucností. Tím vznikl Morgan EV3. Stále vypadá jako vůz z roku 1940. Pohání ho však elektromotor.

Pohon zadního kolečka

Motor pohání zadní osamělé kolečko. Elektromotor poskytuje výkon 34,8 kW. Po krátkou dobu poskytuje výkon 41,5 kW. Není to moc. Ale není to ani málo, protože váha celého vozu je pod 500 kg. Baterie s kapacitou 21 kWh dodala firma Frazer-Nash. Díky těmto parametrům je EV3 schopno ujet 190 km. Tahle tříkolka není určena pro každodenní ježdění. Vytáhnete ji nejspíše jen během prosluněné neděle. Dojezd vám tak na tuto užívací projížďku bude stačit.

Dřevo a karbon

Morgan si zakládá na historickém vzhledu. I u tohoto elektrického modelu proto najdete dřevo a hliník. Nechybí zde ani karbon. Z něj jsou vytvořeny boční panely a přední a zadní kapota. Na celkový pocit z vozu jeho použití rozhodně nemá špatný vliv. V konečném důsledku má Morgan EV3 o 25 kg nižší hmotnost něž klasický benzínový Morgan. A vypadá stále skvěle. Ve stejném duchu se nese i vzhled interiéru. Nachází se zde 2 sedadla. Palubní deska disponuje stylovými kruhovými přístroji. Jeden slouží jako ukazatel provozních údajů a druhý je analogový rychloměr.

Jen krok od sériové výroby

První zmínka pochází z roku 2015. Byl poprvé ukázán první prototyp, od jehož konstrukce urazil konečný vzhled EV3 pořádný kus cesty. Stále svůj základ sdílí s modelem 3 Wheeler. Vše ostatní prošlo důkladnou evolucí. První oficiální představení proběhlo na autosalonu v Ženevě v roce 2016. Na vývoji se podílela firma Morgan s Frazer-Nash Energy Systems. Pokud vás Morgan EV3 natolik zaujal, že přemýšlíte o jeho koupi, tak si připravte 910 000 Kč. Zajímavostí je, že se cena elektrického modelu výrazně neliší od benzínového.

Zdroj foto: Morgan-motor.co.uk

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here