Futuristická motorka Bandit 9 L Concept

0
897
Bandit 9L Concept
autor foto: thingsiwanttobuy.com

Chcete mít ve své garáži něco neobvyklého na dvou kolech? Co takhle Bandit 9 L, připomínající motorku ze sci-fi filmu?

Bandit 9 L Concept lahodí oku

Futuristický motocykl už nemusí nutně vypadat jako mohutné oplastované monstrum s robustními koly. Pokud si tedy pořídíte nového Bandita 9 L. Ten nevyniká ani neotřelými technickými řešeními ani kombinací nejmodernějších kompozitních materiálů a alternativními elektromotory či jinými pohonnými systémy.

Bandit 9 Motorcycles byl založen teprve v roce 2011 Darylem Villanuevem. Od té doby svými skici šokuje nejen tradiční výrobce motocyklů, ale i širokou veřejnost. Jejich motorky budete buďto milovat nebo nenávidět. Minimalisticky působící stroje disponují nejmodernější technologií značky Chang-Jiang, patřící mezi čínskou evoluci klasického BMW R71, Harley-Davidson, Yamaha a další přední výrobce motorek, třeba i Honda.

U posledního zmiňovaného výrobce motorek se používají základní komponenty modelu Super Sport 125 ze šedesátých let, který má ležatý čtyřtaktní jednoválec o objemu 125 ccm, zavěšený v rámu z lisovaného plechu.

Takto je připravený i nový Concept Bandit 9 L, který na první pohled okouzlí svým neotřelým designem, použitými materiály, jako je například leštěná ocel nebo detaily v podobě krytů předního světlometu nebo koncového světla z LED. Co nás v redakci opravdu baví, je minimalisticky pojaté sedlo nebo zadní vidlice a její odpružení.

Vesmírné těleso na dvou kolech, brázdící české silnice

Už vidíte tenhle futuristický stroj, jak se prohání naší malebnou krajinou? Tak trochu ji vidíme jako vesmírné těleso na dvou kolech, které má v sedle opravdu odvážného jezdce.

Motorka je poháněna chlazeným jednoválcem, umístěným v “turbíně”. Motorka stojí na 21 palcových kolech. Celková délka činí 2300 milimetrů a pohotovostní váha je 135 kg. Dosahuje rychlosti 110 km/h. Svému jezdci slibuje neuvěřitelnou ovladatelnost a nezaměnitelný styl. O to prvním se rádi necháme přesvědčit, tomu druhému věříme už nyní. Koupit si jí můžeme za 230 000 korun.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here