Hoversurf Scorpion-3 je první létající motorkou

0
887
Hovesurf Scorpion 3
autor fotografie:designboom.com

Hoversurf je první americkou společností, která vyvinula jednomístný létající stroj, podobající se motocyklu. Za sebou už má interní testy i premiéru mezi potencionálními zákazníky!

Staňte se účastníkem hvězdných válek už dnes

Pokud patříte k milovníkům sci-fi filmů a konkrétně Hvězdných válek, pak určitě budete znát jednomístný stroj Hoverbike. Americké společnosti Hoversurf se stroj z filmu natolik zalíbil, že ho proměnil ve skutečnost. Hoversurf Scorpion-3 byl nejdříve podroben nejpřísnějším testům v továrně a premiéru mezi širokou veřejností si užil na závodním okruhu v Moskvě.
Hoversurf má své sídlo v San Franciscu a pobočku v Moskvě, z toho důvodu byla první prezentace provedena právě v Rusku. Hoversurf Scorpion-3 je širokou veřejností nazýván létající motorkou, protože se na ní sedí podobně, jako na mašině. Přesný název je však kvadrokoptéra, a to díky čtyřem vrtulím, které vyzvednou stroj do vzduchu. Poháněny jsou elektromotorem.

Oslnivý výkon ale poměrně nízká výdrž baterií

Hoversurf Scorpion-3 není žádný slabý stroj, uzvedne až 125 kg a ve vzduchu dosáhne rychlosti až 60 km/h. Ve vzduchu dokáže stroj být při plně nabitých bateriích patnáct minut.
Asi největší pikantností na kvadrokoptéře je ovládání na dálku. Součástí výbavy kvadrokoptéry Scorpion-3 je mimo jiné i bezpečnostní systém, se kterým má být létání bezpečné. Bližší informace a specifika o bezpečnostním systému nejsou známy.
Projekt byl z velké části dotován z finančních fondů crowdfundingu. Vývoj Hoversurf Scorpion-3 jde ale ještě dál, na svých internetových stránkách nabízí Scorpion-3 k předobjednání. Hoversurf také pracuje na vývoji dronu, sloužící jako létající taxi.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here