Škoda chce, aby řidiči aut a cyklisté měli k sobě blíž

0
755

Není žádným tajemstvím, že se řidiči aut a cyklisté nemají rádi. Mnohokrát byli lidé svědky incidentu mezi těmito dvěma skupinami. Ovšem všeho do času. Nyní spustila Škoda zajímavou kampaň. Pojmenovali ji Stay on the safe sade, v překladu Zůstaňte na bezpečné straně. V podstatě jde o rady namířené hlavně cyklistům. Ovšem poučit se mohou i řidiči aut. Z testů a výzkumů vyplývá, že když řidiči auta otevírají dveře, je to obvykle pro cyklisty velké nebezpečí. Důležitou součástí jsou vesty s fluorescenčními prvky nebo rovnou oranžovou barvou. Tak budou cyklisté lépe viditelní. Kromě toho je dobré být vybaveni co nejlepšími světelnými prvky umístěnými na kole.

Cyklisté se bojí, když je někdo předjíždí

Je to tak. Není se čemu divit. V poměru cyklista versus nákladní auto je kolař mravenec. Kdyby nákladní auto udělalo manévr, cyklistu slisuje. Neměl by šanci. Šest cyklistů z deseti uvádí, že se necítí dobře, pokud je předjíždí takový kolos, dokonce i autobus. Jestliže je předjíždí osobní auto, tak obavy má až 40 procent cyklistů. Ovšem stačí málo. Měl by se ponechat boční odstup. Nejlepší na 1,5 metru. Pokud se cyklisté objíždějí, dá se využít levý jízdní pruh. Ovšem jen když v něm nic nejede. Prostě to samé, jako u předjíždění auta.

Cyklisté by také neměli jezdit pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek a dodržovat předpisy. I oni jsou řidiči. Ale buď si to neuvědomují nebo si myslí, že se jim na kole nemůže nic stát. Chyba lávky. Škoda přináší platformu We Love Cycling. Ta by měla v uvozovkách usmířit řidiče aut a cyklisty. Na stránkách kampaně se lidé mohou dozvědět vše potřebné.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here