Ministerstva chtějí další omezení pro kamiony

0
675
Zdroj foto: wunc.org

Kamiony na silnicích, to je velmi ožehavé téma. Dá se říct třaskavina pro řidiče osobních aut. Ovšem kromě řidičů už vadí kamiony nejspíš i úřadům. Stát přišel s novou inovací. Chce omezit jízdu kamionů v některé dny. Ty budou předem vybrané. Podle České televize se o tuto novinku dělí dvě ministerstva – dopravy a vnitra. Legislativa by se měla podle jejich mínění sjednotit se sousedními státy. Momentálně mají kamiony zákaz jezdit o svátcích a v neděli mezi 13. a 22. hodinou. Během letních prázdnin je to ještě rozšířené o pátek a sobotu. V pátek mezi 17. až 22. hodinou, v sobotu od 7. hodin do 13. Ovšem z praxe je vidět, že se to nedodržuje.

Hlavně, aby kamiony nejezdily

To je motto českých řidičů. Ovšem to si spíše nechávají pro sebe. Ministr vnitra řekl pro Českou televizi, že by se mu líbil zákaz kamionů v neděli. A to přes celý den. Samozřejmě se okamžitě zvedla lavina odporu. No a u koho asi – u dopravců. Zjednodušeně řečeno – utíkali by jim kšefty a tím pádem i přísun peněz. Okamžitě kontrovali. Podle jejich vyjádření je každé časové omezení akorát zbytečné zdržování. A to napříč zeměmi. Když úřady zakážou jízdu kamionů tak, jak si to představují, bude to mít dopad jen na okraji.

Okraj jsou podle dopravců řidiči vracející se z výletů, či z chat nebo chalup. Pokud se kamiony rozjedou až v pondělí, povede to k dopravní špičce. Je tu jedna výjimka. Kamiony budou smět dokončit jízdu i přes zákaz. Ovšem jen když bude místo vykládky na území České republiky. Zákaz by tak měli hlavně kamiony projíždějící přes naši zem. Ovšem tím pádem se nic moc neřeší.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here