Nový skútr Quadro Qooder má čtyři kola

0
1259
Zdroj foto: motorpasionmoto.com

Nevšední design nám představuje společnost Quadro Vehicles S.A., která svým modelem Qooder poukazuje na netradiční pojetí a design klasických skútrů. Skútry vynikají svými skvělými jízdními vlastnostmi.

Na trhu je společnost Quadro Vehicles S.A. teprve od roku 2010, za svou dobu působení však přesvědčila společnost o tom, že právě jejich skútry jsou designově velmi působivé a nabízejí neuvěřitelně dobré jízdní vlastnosti. Společnost se totiž specializuje na vývoj inovativních vozidel se třemi a čtyřmi koly a zatím se každý jejich model stal velkým hitem!

Vývoj palety tříkolových a čtyřkolových skútrů

Vývoj společnosti Quadro Vehicles S.A. tříkolových a čtyřkolových skútrů, nabízených pod označením Quadro, spojuje moderní patentovaný systém HTS. (Hydraulic Tilting Systém) Tento systém nabízí jezdci užít si jízdu do maximálních náklonů při průjezdu zatáčkami.

Quadro Qooder je žhavou novinkou z řady čtyřkolových skútrů. Opět díky použitému systému Hydraulic Tilting Systém splňuje nejpřísnější obratnost jako je tomu u klasických dvoustopých skútrů, přitom nabízí nesrovnatelně bezpečnější náklony do zatáček a nejen tam. Jezdec má jistotu prakticky ve všech jízdních situacích. Čtveřice kol dokonale eliminuje riziko podklouznutí skútru v zatáčce, kde hrozí velké riziko pro skútry i motocykly. Navíc se dá se skútrem Quadro Qooder celkem snadno vydat na nezpevněné silnice, kde nabízí rovněž maximální komfort z jízdy.

Zdroj foto: motorpasionmoto.com

Motorizace

Pod kapotou tohoto nevšedního čtyřkolového skútru se ukrývá kapalinou chlazený čtyřtaktní jednoválec o objemu 399 ccm. Motor je bezpečně uložený v trubkovém rámu pod sedlem jezdce. Pohonná jednotka nabízí nejvyšší výkon 23,8 kW se 32,5 koňmi při 7 000 otáčkách za minutu a točivým momentem 38,5 N.m při 5 000 otáčkách za minutu. Sílu dává na zadní kolo pomocí CVT převodovky.

Rozměry skútru

Celkový rozměr rozvoru kol u Quadro Qooderu je 1 580 milimetrů, rozchod kol vpředu je 550 milimetrů a vzadu o něco menší, 450 milimetrů. Celková délka skútru činí 2 200 milimetrů a výška je pak 1 360 milimetrů. Čtyřkolový skútr je postavený na čtrnáctipalcových kolech. Jeho pohotovostní hmotnost činí 281 kilogramů a sedlo je umístěné ve výšce 780 milimetrů.

Skútr Quadro Qooder se dá pořídit i u nás. Značka Quadro má totiž zastoupení i v České republice! Čtyřkolový model si budeme moci zakoupit za částku od 285 545 korun a bude nám k němu stačit řidičské oprávnění skupiny B.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here