Čínský elektrický crossover K-One atakuje design GLA od Mercedesu

0
613
Zdroj foto: carscoops.com

Čínský trh zasypávají kopie luxusních vozů, které známe na našem kontinentu. Nyní se na čínských ulicích prohání novinka, nápadně podobná novému mercedesu GLA. Jde o elektrický crossover s označením K-One.

Čínští výrobci vozů se nebojí padělků

Jak už jsme zvyklí, čínský trh si nebere servítky s paděláním nejrůznějších věcí. Poslední dobou se doslova roztrhl pytel s výrobou vozů, které často velmi věrohodně kopírují tvary modelů od evropských značek. Nejaktuálnější napodobenina se nápadně podobá GLA od Mercedesu.

Čínský trh velmi často klonuje vozy od slavných evropských výrobců automobilů. Ačkoli se často tyto společnosti potýkají s řadou žalob a stížností, nemají v nejmenším úmyslu napodobeniny přestat vyrábět. Nejnovějším takovým případem je K-One, který má sice pod kapotou čistě elektrický motor, ale uznejte, že ty tvary se nápadně podobají GLA od Meredes-Benz.

Rozměry nového K-One

Kompaktní crossover dokonce i rozměrově sedí na model GLA. Čínská napodobenina je dlouhá 4 100 milimetrů, 1 710 milimetrů široká 1 595 milimetrů vysoká. Rozvor náprav je 2 520 milimetrů. Váhově se také podobá GLA a to kolem 1 400 kilogramů.

Ani rozdíl mezi originálním GLA a napodobeninou z Číny s označením K-One není v zadní části. K-One má totiž oproti originálnímu mercedesáckému GLA falešné koncovky výfuku. Ty totiž k dispozici vůbec nemusí mít, protože se jedná o čistě elektrický model. Do vínku dostal lithium-iontové akumulátory od společnosti Harbin Coslight Power. Výkon vozu činí 95 kW a maximální rychlost nabídne kolem 102 km/h.

V současné chvíli nemáme k dispozici informace o dojezdové vzdálenosti ani o rychlosti nabíjení akumulátorů. Vzhledem k tomu, že vůz má poměrně nízkou maximální rychlost, můžeme si myslet, že nepůjde o dojezd nikterak závratný. Tajemstvím zůstává zatím i podoba interiéru, cena i termín uvedení do prodeje.

Jak na kopii bude reagovat Mercedes-Benz?

Necháme se překvapit, jestli na nápadně podobné auto K-One bude reagovat Mercedes-Benz.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here