Policie zakoupila 55 nových motocyklů značky BMW. Celkově tyto stroje přijdou na 30 milionů.

0
1236
Zdroj foto: commons.wikimedia.org                              BMW r1200rt

Policie se rozhodla obměnit svůj vozový park. Tedy jen zčásti. Zakoupila 55 nových motocyklů značky BMW. Celkově tyto stroje přijdou zhruba na 30 milionů, v průměru jeden za 550 tisíc korun. Prvních 15 motorek si policie převzala loni v listopadu v Brně. Těch dalších 40 ve čtvrtek. Motocykly byly financovány Fondem zábrany škod České kanceláře pojistitelů. Ředitel dopravní policie Tomáš Lerch k tomu sdělil, že nové policejní motocykly nahradí a zároveň doplní stávající flotilu a umožní policistům efektivněji reagovat na aktuální situaci v silničním provozu. Tyto motorky jsou směřovány převážně na dálniční oddělení a oddělení silničního dohledu jednotlivých krajských ředitelství policie. To dodala mluvčí policie Eva Kropáčová.

Nic nepřijde nazmar

Policejní mototeam má okolo 240 motocyklů. Ovšem nynějším nákupem se to nijak nezvýší. Starší kusy se sice vyřadí, nicméně budou sloužit při výcviku a vzdělávání. Motocykly mají přizpůsobené ovládání výstražného a rozhlasového zařízení. To včetně nápisové cedule tak, aby je mohl policista za jízdy bezpečně ovládat. Tenhle typ motorek běžně používají policisté v Evropě. Dopravní policie už má zkušenosti s těmito nákupy motocyklů. Například v roce 2009. Tehdy zakoupili Yamahy FZ6SA Fazer v policejní úpravě a cestovní FJR1300A. Co se týká dalších značek, tak u policie v uvozovkách slouží i Hondy.

Vedle velkých cestovních ST 1300 Pan European k nim patří i městské Hondy CB 250. V roce 2016 měla policie další nákup. Tehdy to byly BMW. Jednalo se o 135 kusů za 60 milionů korun. Dvě třetiny z toho byly cestovní motorky střední třídy F800GT s řadovým dvouválcem o výkonu 90 koní. Zbytek byly dálniční expresy R1200RT  s výkonem 125 koní. Ty dokážou jet rychlostí až 220 km/h. Tento typ se zakoupil i nyní.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here