Plány Rolls-Royce do budoucna: rozroste se jejich SUV o dalšího člena?

0
487
Rolls Royce
Zdroj foto: indianautosblog.com

Automobilka Rolls-Royce odhalila své plány do budoucna. Šéf prozradil, zda bude mít Cullinan vedle sebe dalšího zástupce v třídě SUV.

Boom SUV v Rolls-Royce nezažívá

Když automobilka Rolls-Royce poprvé informovala veřejnost o vzniku svého prvního SUV, šokovala svou zprávou všechny milovníky svých tradičních luxusních vozů. Než se Cullinan ukázal světu, trvalo to hodně dlouho. Výsledek stál však za to. Vedle Phantomu, Wraithu, Dawna a Phantoma se stal dalším nejluxusnějším vozem na světě, tentokrát v karosářské verzi. Bude mít Cullinan dalšího sourozence? Na otázku nám odpověděl přímo šéf automobilky Torsten Müller-Ötvös.

Jaký je skutečný zájem o ultra luxusní vozy?

Zatímco se ostatní automobilky mezi sebou předhánějí v nabídce svých SUV, o luxusní SUV příliš velká poptávka není. Má totiž svou typickou klientelu. Rolls-Royce svými vozy splňuje kompletní paletu luxusních vozů napříč všemi tipy karoserií, a proto v současnosti další rozrůstání nabídky neplánuje.

Když se britští redaktoři Autocaru šéfa značky zeptali, zdali chce Rolls-Royce postavit další SUV, bez váhání odpověděl: „Ne, určitě ne. Nikdy neříkej nikdy, ale v současné době neplánujeme naši modelovou sestavu rozšiřovat,“

Rolls Royce
Zdroj foto: indianautosblog.com

O Rolls-Royce má zájem výhradně “absolutní světová smetánka”!

O nejluxusnější vozy automobilky Rolls-Royce má zájem výhradně absolutní světová smetánka a automobilka si zakládá na tom, aby tomu tak bylo i následujících roků. Proto své vozy nehodlá stavět do jiné, méně prestižní pozice nebo cílit na jinou klientelu. Nejluxusnější SUV světa bylo odhaleno teprve před několika týdny. Hodlá mu dát dostatek prostoru pro prodej a následně se rozhodne, zda dá konstruktérům zelenou, pro postavení nového SUV. „Naší strategií je udržet se na špici průmyslu, což s sebou přináší i vysoké cenovky. Nechceme získat vyšší objemy na úkor nižší ceny,“ Šéf automobilky dále dodává, že Cullinan překonal veškerá očekávání svých zákazníků, kteří jej označují za brilantní auto.

Brilantní SUV zatím zůstane jen jediným exemplářem

Skutečně nejluxusnější SUV světa zatím tedy zůstává pouze v jedné modelové řadě. Za pár let by se mohla rozrůst o jeden kus, to ale v trochu jiném segmentu. Do postavení svého SUV se chystá také Aston Martin, schovávající pod svými křídly značku Lagonda, která v nedávné době představila koncept svého užitkového vozu v třídě SUV pro rok 2021. Na konto konceptu Lagondy se šéf Rolls-Royce moc rozpovídat nechtěl, pouze v rozhovoru uvedl, že jde pouze o náčrt, kdežto Cullinan je skutečný. Nic víc komentovat nechtěl.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here