Alpina B7 Exclusive Edition: luxusní limitovaná edice

0
616
bmw alpina B7
Zdroj foto: httpca.pressfrom.com

Jubilejní dvacáté výročí partnerství s BMW Canada vnuklo Alpině nápad, vyrobit speciální limitovanou edici své vlajkové lodi 7. Označení ponese jako Alpina B7 Exclusive Edition, v Čechách jí ale bohužel nekoupíme.

Alpina staví své vlajkové lodě na nejluxusnější třídě 7

Společnost Alpina z německého Buchloe má aktuálně nejluxusnější vůz s označením 7. Od něj se odvozují ostatní kolekce, vrcholovou nabídkou je model B7 Bi-Turbo xDrive. Tento luxusní sedan je postavený ze základu velkého sedanu BMW řady 7 a v podání Alpiny se v něm snoubí maximální výkony sportovních vozů s luxusními designovými prvky limuzíny. Tento model se představil už začátkem roku 2016 a nyní byl použit pro vznik nové limitované edice, Alpina B7 Exclusive Edition.

20 let trvání spolupráce mezi Alpinou a BMW Canada

Už je to dvacet let, co začala významná spolupráce mezi automobilkou BMW Canada a úpravcem vozů Alpina Burkard Bovensiepen GmbH + Co. KG. Na počest kulatého výročí vznikne limitovaná edice, při které bude vyrobeno pouhých 21 kusů vozů. Tyto voz budou nabízeny ve třech barevných variantách, Black Sapphire Metallic, Individual Frozen Grey a Individual Frozen Black. Každý barevný odstín bude zdobit pouhých sedm vozů.

alpina B7
Zdroj foto: httpca.pressfrom.com

Alpina B7 Exclusive Edition jsou určeny pro Kanadu

Limitovaná edice jednadvaceti vozů Alpina B7 Exclusive Edition je určena výhradně pro kanadský trh. Nádherné provedení exteriéru a luxusní interiér rozmazlí svého budoucího majitele svými materiály, jako je třeba jemná kůže Lavalina, kterou doplňuje lakování klavírní černí a leštěný kov. Pro limitovanou edici byla upravena i grafika přístrojového štítu.

Výkon motoru zatají dech

Alpina do kolekce limitovaných vozů dala dvojici turbodmychadel s přeplňovaným zážehovým osmiválcem, do kterého jsou použity nové písty, přeplňování, přepracované sání i chlazení. Vůz dostal nový výfukový systém, který vyvinula sama společnost Alpina. Objem 4 395 m3 s výkonem 447 kW s 608 koňmi při 5750 až 6250 min-1 a točivý moment 800 N.m je dostupný od 3000 do 5000 min-1. Motor je poháněn automatickou osmistupňovou převodovkou ZF 8HP70 Switch-Tronic, pohánějící všechna kola.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here