BMW M4 pro úpravě jako šílená Mamga GT3

0
807
bmw mamga
Zdroj foto: dubmagazine.com

Americká společnost Hoffy Automobiles připravila pro fanoušky rychlých aut skutečnou lahůdku. BMW M4 Coupé přepracovala pod názvem Mamba GT3 Street v nezdolatelnou bestii!

O svém nejšílenějším voze mluvila společnost už několik let

Postavit monstrum, kterému by se shrnoval asfalt pod koly, byl plán společnosti Hoffy Automobiles už několik let. První zmínka o něčem extra, naznačila na snímcích v roce 2015, kdy ukázala jakousi skicu, vycházející ze základu bavoráku.

Auto jako skládačka BMW M4

Od roku 2015 se společnost pustila do sestavení nejbrutálnějšího a nejvýjimečnějšího vozu ve své historii. Podle tvůrců rozhodně nejde o nalepené plasty na původní karoserii, ale o kompletní přestavbu. O karosářské díly se postarala firma Casborn Styling Studio a jsou vyrobeny z uhlíkového kompozitu.

bmw mamga
Zdroj foto: dubmagazine.com

Designéři se nechali strhnout různými legendami z minulosti. Na autě se podepsal design Toyoty Supra, design sportovních vozů DTM nebo Plymouth Hemi Superbird. Extra pozornost si zaslouží zadní difuzor, který je široký rozměry vjezdu do garáží. Nebo Obří prahy.

Například přední maska byla kompletně předělána a namísto širokých ledvinek zůstaly pouze náčrty. Blatníky jsou pro změnu vytažené ven, přidaná LED světla na masce korespondují s denním osvětlením a maska protažená téměř k podlaze evokuje tvář potvory, kterou tahle Mamba GT3 je nejen designem, ale i silou.

bmw mamga
Zdroj foto. dubmagazine.com

Pod kapotou dřímá bestie

Dvojnásobně přeplňovaný šestiválec o obsahu tří litrů má gigantický výkon, poháněný 750 koňmi. Výkon motoru dokáže pokořit magickou hranici z nuly na sto pod tři sekundy. Pro takovou akceleraci musel být logicky upravený i podvozek. V nesníženém provedení je vyztužený a má závodní pružící jednotky, závodní kola o průměru dvacet nebo jednadvacet palců a závodní brzdy Brembo GT.

Vůz si můžete objednat a navolit si úpravy dle přání. Ta základní verze však vyjde na 4,6 milionu korun.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here