Daihatsu Copen Coupe: Model čítající pouhých 200 exemplářů

0
523
Zdroj foto: roadandtrack.com

Japonská automobilka Daihatsu vyrábí doposud model Copen jen ve verzi roadster s pevnou skládací střechou. Nyní přichází na trh i coby varianta kupé, kterých vznikne pouze 200 kusů.

Jen pro domácí trh

Japonská značka v Čechách prozatím nemá oficiální zastoupení, ale například u německých sousedů se s ní na ulicích setkat můžete zcela běžně. Je to automobilka, která mezi ostatními fádními vozy vyniká neotřelými, místy až bizardními tvary. Třeba model Materia nebo právě zmiňovaný roadster Copen nám při pouhém zahlédnutí vykouzlí úsměv na tváři.

Copen je navíc jediným modelem, který se dostal na prodej do Evropy. Už v lednovém autosalonu v Tokiu hlásí Daihatsu představení novinky, modelu Copen Coupe. Auto vychází ze svého předchůdce Copen Coupe a plynule tak naváže na již představený koncept Copen Concept, založený na voze Copen Cerro. Tento model značka představila veřejnosti na autosalonu v Tokiu už v roce 2016. Tehdy se stal doslova miláčkem výstaviště.

Zdroj foto: roadandtrack.com

Pevná střecha a roztomilé tvary

Novinka Copen Coupe bude mít pevnou střechu, pozvolna se svažující směrem dolu k zadní části. Pro tento model se nabízí označení “fastback.” Pokud však majitel přece jen bude chtít vidět nebe nad hlavou, může si v příplatkové výbavě přikoupit střešní okno.

Novinka čítá pouhých 200 kusů

Daihatsu Copen Coupe bude něco jako limitovaná edice. Vyrobí se ho totiž pouhých 200 kusů, přičemž každý z uvedeného modelu bude mít očíslovanou plaketu za pákou voliče převodovky. Převodovka bude automatická, typu CVT.

Řidič si však bude moci jednotlivé rychlostní stupně navolit manuálně, pomocí pádel pod volantem. Daihatsu Copen Coupe bude mít samosvorný diferenciál u poháněných předních kol a pod kapotou bude mít přeplňovaný tříválec s objemem 0,66 litru o výkonu 47 kW a 64 koní. Auto bude jezdit na kovaných lehkých kolech od společnosti BBC.

Trochu Itálie v interiéru

I interiér bude patřičně vymazlený. Kromě použitého volantu od italské společnosti Momo nás potěší krásné kožené čalounění sedadel s propracovanými prošívanými detaily a další bohatá výbava.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here