Nový VW bez volantu

0
764

Volkswagen bez volantu

Pomalu ale jistě se blížíme do tolikrát zmiňovaného stádia, kdy budou auta řídit místo nás. Podobné modely se dnes objevují jeden za druhým. Každá velká automobilka se na kategorii autonomních vozů soustředí a autonomní vozy vyvíjí Stejně je tomu u Volkswagenu. Již mají tři různé modely ve skupině nazvané I.D. Před nadcházejícím autosalonem v Ženevě ale přicházejí s dalším. Jmenuje se Vizzion.

5,11 metru budoucnosti

Aby obstál svému určení, tak samozřejmě bude disponovat obrovskou mírou samostatnosti. Dokonce nebude mít ani volant. Ano. Řidič nebude mít způsob, jakým by mohl do řízení zasáhnout. Osazenstvo se tak musí zcela spolehnout na systémy, které vůz řídí. A tyto systémy budou pracovat jen s tou nejnovější a nejlepší technologií, kterou máme aktuálně k dispozici.

A nebude to žádný zakrslík. Koncept je dlouhý 5,11 metru. Dá se tak předpokládat, že uvnitř nedostatkem místa trpět nikdo nebude. Bude postaven na platformě, jež bude sdílena s obdobnými vozy značek Bentley, Porsche i Audi. I jejich vozy tak budou podobně velké, což nejspíš bude standardem v kategorii autonomních elektromobilů.

Ve stopách Phaetonu

V hiearchii značky ho můžeme zařadit jako nástupce již zavrženého modelu Phaeton. Již v dřívější době bylo automobilkou naznačeno, že nástupce legendárního Phaetonu bude poháněn elektřinou. Bude jako stvořený pro dlouhé cestování po dálnicích. Nejen svou délkou, ale i kapacitou baterií. Právě zmíněná kapacita je nejdůležitějším měřítkem, když přijde na řeč ohledně elektromobilů. 2 elektromotory budou disponovat silou 306 koní. A tuto sílu si bude užívat jen počítač.

Ohromující nájezd na jedno nabití

Dle předpovědi by měl být schopný urazit 665 kilometrů na jednou nabití. Ale obrovská kapacita baterií musí někde mít i mínusy. Ty se týkají nabíjení. Nabití z klasické zásuvky by trvalo 30 hodin. Proto bude nezbytné použití rychlonabíječky. S tímto problémem se budeme potýkat nejdříve roku 2020. Dříve se totiž vyrábět nebude.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here