Tesla čelí nepříjemné žalobě

0
744
Tesla baterie
Electric Tesla Eco Battery Supercharger

Nepříjemnému nařčení teď čelí Tesla. Jeden z bývalých zaměstnanců firmu zažaloval, protože údajně vědomě prodávala poškozená auta. Jednalo se o regionálního manažera z New Jersey. Ten měl údajně odhalovat a hlásit různé levárny, které se děly během prodeje vozů Tesla. Za to dostal výpověď. Teď ale firmu žaluje.

O koho se jedná

Tento člověk se jmenuje Adam Williams. V roce 2011 začal pracovat jako regionální manažer pro Teslu ve státě New Jersey. Minulý rok z již podaných důvod firmu opustil. Ze stejného důvodu podal na Teslu žalobu, proti které se firma samozřejmě brání co to jde.

Těžce poškozené vozy prodávány jako výstavní

Co se tedy dělo tak vážného, že to dnes působí takový rozruch? Williams tvrdí, že automobilka bez ohlédnutí prodávala vážně poškozené vozy. Některé prý před prodejem prošly náročnými opravami. Tyto vozy byly následně označovány jako půjčované nebo předváděcí. I přesto, že by si zasloužily označení použitá. K těmto činům údajně docházelo na přelomu let 2016 a 2017. Williams tedy tyto činy nahlásil nadřízenému Lennymu Peakovi, což je regionální manažer Tesly pro východní pobřeží. Zprávy se dostaly i Jeromovi Guillenovi. To je víceprezident automobilky Tesla.

To byl začátek konce

Následkem svého oprávněného činu byl degradován z postu regionálního manažera na pozici servisního manažera ve Springfieldu. Po nějaké době klesl znovu. Tentokrát na pozici mobilního manažera. Nakonec byl v září roku 2017 propuštěn. Samotný Williams tvrdí, že jeho opakovaná degradace a následná ztráta práce byla následkem jeho nesouhlasu s praktikami při prodeji vozů. Odmítl jim jen nečinně přihlížet a rozhodl se na ně poukázat.

A co Tesla?

K degradacím se vyjádřila i Tesla. Samozřejmě je odůvodňuje tím, že byly zapříčiněny nedostačujícími pracovními výkony Williamse. Jeho žaloba dle nich stojí na nepravdivých základech a jejich cílem je pouze pošpinit automobilku.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

 

 

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here