Jak vypadá Dacia Duster v holobytu

0
936

Dacia_Duster

Dacia Duster patří mezi nejoblíbenější SUV. No dobře. Možná ne nejoblíbenější, ale určitě nejprodávanějším. Jedním z výhodných parametrů je totiž jeho cena. Ta je opravdu lidová. Člověk tak dostane SUV za cenu kompaktního osobáku. Není proto překvapením, že si skoro nikdo Dustera nekoupí v naprostém základu. Díky nízké ceně nedělá zákazníkovi problém nějakou tu výbavičku dokoupit. Ale co když si někdo opravdu koupí základ za 259 900 Kč? Co dostane? A co ne?

Jede a řadí jako každé auto

Začneme srdcem auta, což je motor. Bez motoru přece žádné auto nepojede, i kdyby bylo sebelevnější. Disponuje čtyřválcem 1,6 litru. Ten generuje celkem 115 koní. Spotřeba by se měla pohybovat kolem čísla 6,3 l/100km. Veškerá síla je posílána na přední kola. Pohon všech kol je za příplatek. Mezi motorem a koly je manuální převodovka s pěti stupni.

2 barvy a ocelová kola

Zmíněná kola jsou samozřejmě na ocelových ráfcích. Velikost mají 16 palců. Karoserie je nabízena pouze v barvách bílá Glacier a modrá Navy. Na zmíněné karoserii nejsou střešní lyžiny a nenajdete na ní ani stříbrné ochranné pláty. Ty přenechaly své místo černému plastu.

Bez klimy a bez audia

Uvnitř mu nechybí nic, co by měl kompletní vůz mít. Je tady volant, sedadla, nějaké cuplíky a otevírací okna. Tím ale výčet končí. Za zmínku stojí elektricky otevíratelná přední okna. Na zadních jsou švihadla. Rozumějte kličky. Není tady klimatizace ani audio. Ano čtete správně. Ani audio. Ale možná je tento výčet zbytečně negativní.

Množství užitečných asistentů

I přes základní výbavu má asistent rozjezdu do kopce. A to se cení. Dále je tu ABS systém disponující elektronickým rozdělovačem brzdných sil a brzdovým asistentem. O bezpečí pasažérů se stará množství airbagů. Najdeme zde boční, čelní i hlavové.

Model si můžete personalizovat množstvím příplatkových doplňků. Za příplatek dostanete také na výběr vyšší úrovně. Nejvyšší stupeň je nazýván Prestige a stojí 448 900 Kč. Je poháněn 1,5l dieselem a sílu převádí na všechna kola.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here