Chevrolet představuje nové SUV Blazer

0
952
chevrolet blazer
Zdroj foto: foxnews

Americký Chevrolet představuje staro-nový vůz, tentokrát už bezpochyby v podobě SUV pod označením Blazer. Moderní pojetí a technologie slibují velké prodeje!

Chevrolet Blazer se vrací zpět ke kořenům

Automobilka Chevrolet již před časem prodávala vůz s označením Chevrolet TrailBlazer. Tento model byl něco mezi terénním vozem a SUV, které známe dnes. Nyní dostal model označení pouze Blazer a jde o regulérní SUV s moderními designovými i technologickými prvky. Teda alespoň v našich končinách.

Podle automobilky má být Blazer označován jako crossover, což je zase něco mezi SUV a kombi. Ani tahle varianta není tak úplně mimo. Jak se na něj díváme, nese v sobě od všeho trochu. Přední tenké světlomety jsou velmi trendy záležitostí, které známe od automobilky Hyundai i Jeepu. Nejen Evropané jsou milovníky SUV a Crossoverů, proto je tento model jako stvořený pro americký trh, kde se velkými vozy doslova žije. Blazer zatím není určen pro evropský strh, i když jeho poevropštělé prvky a technologie naznačují, že bychom se ho mohli dočkat i u nás.

Nechybí ani oblíbená robustní maska chladiče, která patří opět mezi velmi dominantní prvky současného designu moderních vozů u nejedné automobilky. A jak vnímáme celek? Auto je neskutečně originální při pohledu ze všech stran. Robustní proporce postupují přes boky, které nesou výrazně řešené prolisy na dveřích, zajímavě je pojatý zadní sloupek i páté dveře. Zadní část vozu se na nás dívá jakoby s nakrčeným nosem, který ponese registrační značku. Sportovní ráz je umocněn sportovně laděným spoilerem a moderně zakomponovanými koncovkami výfuku s chromovými rámečky.

chevrolet blazer
Zdroj fot: foxnews

I interiér je poevropštělý

Interiér vozu sází na moderní prvky, nechybí velká obrazovka multimediálního systému, trendy průduchy vzduchu v kulatém provedení inspirované turbínami a baví nás také prostor pro odložení láhví v podobě jakési buňky. Výrazné prošívání na čalounění sedadel prostupuje čalouněním dveří až na palubovku, kterou si mohou zákazníci zvolit v nejrůznějších dekorech a materiálech.

Mezi největší vychytávky Chevrolet řadí výraznou sportovní výbavu pro nadšence adrenalinové jízdy, výbava pro fajnšmekry nabízí třeba šest USB slotů, vyhřívaná ventilovaná sedadla a adaptivní tempomat.

Vůz nabídne dostatek prostoru i vzadu, pohodovou jízdu i na dlouhé tratě si užijí osoby s výškou i kolem 180 cm. Zavazadelník má úžasnou vychytávku v podobě posuvné dělící příčky, která je upevněná v zapuštěných ližinách.

Chevrolet Blazer je navzdory americkým standardům velmi moderní a originální vůz, který určitě bude dobře lákat novou klientelu.

Lákavá motorizace

Pod kapotou se ukrývá benzinový 2, 5 litrový čtyřválec s výkonem 143 kW a 255 N.m. nebo 3, 6 litrový vidlicový šestiválec o výkonu 227 kW a 365 N.m. Chevrolet Blazer nás svým vzhledem i technologiemi nadchl, proto věříme, že se s ním budeme moci svést i v našich končinách.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

 

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here