Dacia plánuje nové SUV podobné Dusteru

0
601

Automobilka Dacia letos slaví padesáté výročí, kdy ze sériové linky sjel první vůz. K jubilejnímu výročí plánuje nový model, podobný Dusteru. Půjde o nové SUV?

Automobilka Dacia Duster slaví své úspěchy novým modelem

Automobilka byla založena před více jak padesáti lety a zanedlouho sjel z výrobní linky první vůz. Označení nesl jako Dacia 1100 a vyroben byl v klíčovém závodním podniku v Mioveni. V České republice se vozy začaly prodávat až od roku 1999, kdy se automobilka dostala pod křídla automobilky Renault, kde je dodnes.

Na počest prvního vyrobeného vozu se Dacia rozhodla pro své fanoušky připravit překvapení, a to v podobě nového vozu. Podle automobilky půjde o sourozence Dustera. Budeme se tedy těšit na nové SUV?

Dacia zatím žádné bližší informace nedodala, ale s největší pravděpodobností půjde o kompaktní crossover pro ruské a asijské trhy. Není zatím známo, zda se nový model dostane i na evropský trh. Spíše s ním ale automobilka v budoucnu nepočítá, protože by díky nízké ceně zcela pohltila prodej vozů Renault Captur.

Nový crossover bude za mořem prodáván s největší pravděpodobností pod označením Renault, a to na vybraných místech, kde už je zažitá určitá firemní strategie. Vedení francouzské automobilky tak cílí na klíčové zákazníky, kteří Dacii nemají jako tolik zažitou značku. Ve výsledku se rozhýbe prodej pod známějším a uznávanějším Renaultem. Vůz bude postaven na platformě Dusteru. To znamená, možnost použití pohonu všech kol. Novinku budeme moci poprvé vidět už v srpnu na autosalonu v Moskvě.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here