Harley-Davidson přichází s kolekcí jízdních kol!

0
894
kolo harley davidson
Zdroj foto: autoblog.com

Společnost Harley-Davidson na počest 115 výročí od vzniku svého založení připravila pro fanoušky kolekci jízdních kol. Chce tak připomenout téměř zapomenutou část své historie!

Harley-Davidson koly oproti konkurenci nezačal!

Společnost Harley-Davidson vznikla už před 115 lety a letos slaví významné jubilejní číslo. Nejen že se konají velkolepé oslavy, dokonce přichází s limitovanou edicí jízdních kol!
Harley Davidson se na rozdíl od jiných společností, zabývajících se výrobou motorek, které se nejdříve zabývaly výrobou jízdních kol, začal hned zabývat výrobou motorek se spalovacími motory.

V historii značky se však výroba jízdních kol objevila! Jednalo se o kolo s označením Harley Davidson Model 7-17 Standard. Právě nyní je ideální čas na to, aby si severoamerická značka připomněla dávnou historii a svým fanouškům nabídla repliku modelu jízdního kola, který byl v prodeji od roku 1917 do roku 1922.

Jízdní kolo Harley-Davidson vyrobí společnost Heritage Bicycles

Harley pro vznik nového kola oslovil společnost Heritage Bicycles, sídlící v Chicagu. Heritage Bicycles se specializuje na přesnou výrobu replik jízdních kol a pro vznik novinky posloužilo historické kolo Harley Davidson Model 7-17 Standard.

Pro společnost Heritage Bicycles nebude žádný problém dát nový život tomuto více jak sto let starému kolu, a to díky mnohaletým zkušenostem. Jediná úprava se týká velikosti rámu. Ten byl malinko zvětšen, aby uspokojil potřeby i vyšších jezdců. Kolo bude mít nostalgický nádech díky barevnému provedení s ručně malovanými linkami.

Za kolo si docela připlatíme

Jedinečný bicykl Harley-Davidson Model 7-17 Standard bude věrnou kopií své původní verze a podle předběžných informací za jeden kus zaplatíme asi 4 200 amerických dolarů. To je v přepočtu kolem 94 500 korun.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here