Hyundai i20 po faceliftu

0
518
hyundai i20
Zdroj foto: firstpost.com

Hyundai pozvolna omlazuje své vozy a po čtyřech letech se ho dočkalo i i20. Jak velká proměna byla a co nabízí nového?

Hyundai i20 má razantní designové změny

Omlazovací kúra i20 se automobilce Hyundai skutečně povedla. I20 dostala nové světlomety zdobené LED denním svícením vpředu, vzadu jsou světlomety trochu menší než u předchozí generace a moderněji pojatá. Změny se dočkaly hlavně nárazníky, včetně mlhovek. Outdoorové prvky verze Active má nově k dispozici trendy prvky v podobě oplastovaných krytů dveří, prahů a nárazníků.

hyundai i20
Zdroj foto: firstpost.com

Nové technické vychytávky

Interiér má k dispozici multifunkční volant, vybrat si můžete ze čtveřice informačních systémů. Nový je sedmipalcový informační systém s názvem Display Audio. Ten se spáruje s chytrými telefony pomocí aplikace Apple CarPlay nebo Android Auto. V tomto případě nemusí mít v sobě informační systém navigaci, hravě si přehrajete obrazovku svého telefonu na Display Audio. Pokud by vám tento systém nevyhovoval, pro náročné zákazníky je v nabídce také vrcholová varianta, sedmipalcová obrazovka, se všemi vestavěnými multimediálními funkcemi. Mobilní zařízení se dají ve voze nabíjet pomocí USB kabelu, konektor je umístěn ve středové konzole.

Motorizace a výbava

O pohon se postará zážehový tříválcový motor Kappa 1.0 T-GDI s obsahem buďto 74 kW a 100 koňmi nebo 88 kW se 120 koňmi. Motor má nově kvůli zvyšujícím se emisním normám také filtr pevných částic. Pro milovníky rychlejší jízdy je k dispozici silnější atmosférický čtyřválcový agregát o síle 62 kW a 84 koňmi. Ve výbavovém stupni Active máte možnost zakoupit si motor 1,4 o výkonu 74 kW a 100 koní. Pětistupňová manuální převodovka pohání jen nejslabší atmosférické motory. Šestistupňová manuální převodovka je k dostání u 88 kW motorů, k mání je také sedmistupňová dvouspojková převodovka. Start-stop je obsahem výbavy všech motorizací.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here