Víme, kdy se vyrobí první elektrické Ferrari!

0
1009
Ferrari F12 M
Zdroj foto: newcarsjn.com

Supersportovní elektromobil Ferrari dorazí na prodejní trhy co nevidět. Kdy si bude moci změřit síly například s Teslou modelem S nebo Mission E od Porsche?

Ferrari s elektromobily (ne)otálí

Výrobci supersportovních vozů se poslední dobou doslova předbíhají, kdo a kdy vyrobí svůj první elektromobil a jaký výkon nabídne. Ferrari však s výrobou elektromobilu zatím příliš nespěchá. Značka ctí historii, a proto každou novinku představuje svým dvorním fanouškům velmi jemným způsobem, ale vždy s naprostým úspěchem. Tedy alespoň doposud. Tím je například model LaFerrari nebo LaFerrari Aperta, které jsou již poháněny hybridním motorem.

Ferrari staví své první SUV

Podle plánů automobilky se do pěti let připraví automobil, který bude bořit zajeté koleje a celou historii značky. Italská automobilka postaví své vůbec první SUV, zřejmě po vzoru automobilky Rolls Royce, který se svým historicky prvním SUV, Cullinanem, míří do finále a už nyní sklízí velké úspěchy.

Ferrari F12 M
Zdroj foto: newcarsjn.com                                          Ferrari F12 M

Nový hybridní vůz na obzoru

Elektromobil, ačkoli už automobilka prodává motory s hybridním pohonem, zatím nemá. Podle obchodního plánu chce postavit do pěti let svůj první elektrický supersport, o kterém se generální ředitel automobilky Ferrari, Sergio Marchionne, zmínil už při letošním autosalonu v Detroitu.

Výroční správa, která udává vývoj a plány pro následující pětiletku, zatím nepoukazuje na to, že by vozy, poháněné čistě elektrickým motorem, měly být hlavní náplní designérů a konstruktérů. Zatím se můžeme těšit na nový model, poháněný hybridním pohonem. Bude to limitovaná edice, podobně jako LaFerrari. Světlu světa se má představit již příští rok na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. S největší pravděpodobností půjde o právě zmiňované a dlouho očekávané SUV.

Elektromobil už v roce 2022

Ačkoli se italská automobilka Ferrari do výroby vozů poháněných čistě elektrickým motorem příliš nehrne, první sériová výroba elektromobilu by se měla rozběhnout už v roce 2022.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here