Lada Vesta SW Cross se bude prodávat v Evropě

0
1196
lada vesta sw cross
Zdroj foto: pminsk-lada.by

Ruská legendární automobilka Lada láká Evropany na toto oku lahodící SUV s názvem Vesta SW Cross. Bude k dostání také v České republice?

Lada Vesta SW Cross

Automobilka Lada láká své fanoušky na novinky, které nás baví. Již Lada představila svůj sedan Vesty, později k němu přibyla verze kombi SW a nyní se ukazuje v plné své kráse SW Cross. Vesta SW Cross má svým designem a outdoorovými prvky co nabídnout. Toho si je automobilka dobře vědoma, a proto míří s prodejem do střední Evropy. V některých státech už je k mání.

Oficiální prodej zahájen

Potkat se s ní můžete například v Německu, Maďarsku nebo Rakousku. Slovensko, Srbsko nebo Bulharsko si počká do konce dubna. V České republice si můžete zakoupit sedan a to prostřednictvím soukromé firmy Remoraid, která nabízí vůz v inzertních serverech.

lada vesta sw cross
Zdroj foto: topdesat.sk

V České republice podpultovkou?

Kombi SW Cross se dá zakoupit ve dvou výbavách a to Ice za cenu 347 900 korun se čtyřmi airbagy, klimatizací, tempomatem, palubním počítačem nebo centrálním zamykáním s dálkovým ovládáním. Dražší verze Luxure za 379 900 korun s vyhřívaným čelním sklem, dotykovým infotainmentem a zadní parkovací kamerou.

Oba dva vozy pohání šestnáctistovkový motor MPI o výkonu 78 kW a 148 N. m, poháněný pětistupňovou manuální převodovkou. Oficiální prodejci vozů v ostatních zemích nabízejí vůz i v kombinaci s automatickou převodovkou.

Lada Vesta SW Cross

Než se automobilka Lada rozhodla vypustit svůj tahák na nové zákazníky, SW Cross do prodeje, nechala jej ověřit širokou veřejností na autosalonu v Budapešti, Bělehradě, ve Vídni i v Bratislavě. V Rakousku sklidil velký úspěch sedan, který si odnesl titul Auto roku v Rakousku v kompaktním segmentu B. V tomto segmentu se nezávislí hodnotící zaměřují především na bezpečnost vozů a hospodárnost. Oba dva parametry byly na skvělé úrovni.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here