Omlazená Alpina XD3 má v nabídce nové výkony

0
815
BMW Alpina XD3
Zdroj foto: carscoops.com

Německá značka Alpina, specializující se na úpravu vozů značky BMW na letošním ženevském autosalonu ukáže druhou generaci svého prvního upraveného SUV, vznětové BMW X3 s výkonem 388 koní.

Víte, že Alpina má status výrobce automobilů?

Většina lidí vnímá společnost Alpinu Burkard Bovensiepen GmbH + Co. KG jako úpravce automobilky BMW. Ve skutečnosti má ale status skutečného výrobce vozů, a tak může prezentovat své vozy na významných mezinárodních salonech. Svou žhavou novinkou, druhou generaci Alpina XD3 navazuje na svého předchůdce, kterého ukázala v roce 2013.

Původní linie BMW X3 jsou Alpinou tradičně dynamicky upraveny na předním nárazníku, bocích i prahů. Poznávacím znamením jsou dvaadvacetipalcová kola modelu XD3. Více, než upraveným designem však toto super rychlé SUV zaujme motorizací v podobě třílitrového vznětového šestiválce se čtyřmi turbodmychadly o výkonu 285 kW s 388 koňskými silami se zátahem od 4000 do 5000 otáček za minutu a točivým momentem 70 N.m.

Zdroj foto: carscoops.com

Motor komunikuje prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky ZF, která je navíc doplněna o software Alpina, dodávající sílu všem čtyřem kolům. Z nuly na sto SUV Alpina XD3 vyšplhá za 4,6 sekundy a maximální udávanou rychlost výrobce udává 266 km/h.

Upravený je samozřejmě také podvozek a samotné řízení, pro snoubení sportovní jízdy a lehké ovladatelnosti. Luxusní je také interiér vozu. Do výroby se Alpina XD3 podle zástupců automobilky dostane ve druhém čtvrtletí letošního roku, první vozy si budou moci zákazníky koupit již začátkem příštího roku.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here