Hyundai Kona Electric: exotický crossover poháněný elektrikou

0
856
Hyundai Kona electric
Zdroj foto: nsideevs.com

Další auto do nabíječky představila automobilka Hyundai a hned se jedná o pořádný kousek. Kona electric uhrane každého svým přísným pohledem. Odoláte jí na premiéře v Ženevě?

Kona Electric míří na ženevský autosalon

Automobilka představila ještě před premiérou všechny informace, týkající se svého nejnovějšího automobilu, napájeného pomocí kabelu do zásuvky. Kona Electric je dalším elektromobilem značky Hyundai, která se už dávno pyšní modelovou řadou Ioniq.

SUV jsou pro Hyundai klíčovými vozy

Už je to sedmnáct let, co automobilka uvedla na trh své úplně první SUV, model Santa Fe. Od té doby se jen v Evropě prodalo více jak 1,5 milionu kusů. Pro automobilku jsou vozy karoserie SUV klíčové pro prodejní zisky, je proto logickým marketingovým krokem, aby se specializovala i na ty elektrikou poháněné.

Nejnovějším přírůstkem do rodiny sportovně-užitkových automobilů je právě crossover Kona Electric, která se do současnosti prodávala na českém trhu se dvěma zážehovými motory o objemu jednoho litru v podobě tříválce a výkonu 88 kW nebo silnější šestnáctistovky o výkonu 130 kW. Elektrický pohon nabízí rovněž ve dvou variantách, slabší výkon s nižší kapacitou baterie urazí na jedno nabití 300 kilometrů, akumulátor pak nabízí 39,2 kWh a výkon 99 kW, silnější akumulátor o kapacitě 64 kWh a výkonu 150 kW urazí vzdálenost na jedno nabití až 470 kilometrů, v závislosti na stylu jízdy a povětrnostních podmínek. Obě varianty mají stejný točivý moment 395 N.m.

Jak je to s nabíječkou

Rychlonabíječka nabije oba dva typy akumulátorů za 54 minut na 80%. Domácí zásuvka pak plně nabije slabší variantu za slušných šest hodin a silnější variantu za 9 hodin a 40 minut.

Kona Electric prošla nejen inovativními technologiemi, ale také novým designem, který se podepsal hlavně v exteriéru. Zacelená maska působí stylověji, přísný pohled světlometů a zakulacená příď působí dynamičtěji. Pokud chcete mít něco extra, vyberte si odlišně zbarvenou střechu oproti zbytku auta. Vybrat si můžete z neuvěřitelných jednaadvaceti barevných kombinací.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here