Porsche 911 se odhaluje na prvních oficiálních snímcích!

0
1267
Porsche 911
Zdroj foto: auto-motor-und-sport.de

Stuttgartská automobilka se nám konečně pochlubila prvními oficiálními snímky nového Porsche 911, které bude poháněno hybridním motorem.

Zatím pracovní název nese označení 992 a zůstává schováno pod nánosem plastového maskování. Podle automobilky je už brzy odhodí. Porsche bere letošní rok zostra. Představí dlouho očekávanou verzi 911 s hybridním motorem a podle slov vedoucího vývoje Augusta Achleitnera jde o nejlepší vůz s číslem 911 v historii.

Nebylo by automobilky, kde by předčasně “náhodou” neunikly fotografie z dílny. V tomto případě šlo o zadní část vozu, která naznačila změny v podobě nových, propojených koncových světel. Tvarovaný zadek je s největší pravděpodobností inspirován modelem 356 Speedster.

Hybridní pohon

Automobilka Porsche se zaměřuje hojně na životní prostředí. Kolem své továrny například rozmístila včelí úly, ze kterých produkuje med a ten prodává ve svém showroomu. Není divu, že se zaměřuje na výrobu ekologických hybridních motorů. Jeden takový bude poháněný v kombinaci se šestiválcovým motorem i u 911.

Tato verze bude v prodeji od roku 2020, pozměněná bude platforma, zajišťující lepší stabilitu pomocí širšího rozchodu kol a nabídne i větší vnitřní prostor.

Zdroj foto: auto-motor-und-sport.de

Porsche 911 bude k dostání pouze s přeplňovanými šestiválci. Čistě elektrickým motorem 911 zatím poháněna nebude, ale automobilka tuto možnost do budoucna rozhodně nevylučuje, přičemž ještě před dvěma lety by elektromobil v podobě 911 August Achleitner striktně odmítal.

Ráz 911 se nikdy nezmění

August Achleitner se zabývá vývojem nejslavnějšího modelu Porsche více jak dvacet let. Za tuto dobu předváděl jedno mistrovské dílo za druhým. Změnu svého postoje k možnosti implementace čistě elektrického motoru doplňuje se slovy, že vůz 911 nikdy neztratí svůj sportovní charakter, a vždy svému jezdci nabídne skvělé jízdní vlastnosti. „Víme odkud kráčíme a kam míříme. Rozhodujícím faktorem je, že 911 musí jezdit jako žádný jiný konkurent. S každou inovací se tak rozhodujeme, zda odpovídá charakteru 911,“ říká ve svém prohlášení Achleitner.

Moderní technické prvky jsou i ve sporťácích

Za uplynulé roky se moderní technologie dostaly i do čistě sportovních modelů aut. Nikterak tomu nebylo ani u 911, která dostala do výbavy například navigaci nebo některé asistenční systémy. Ty však může uživatel vozu používat v případě, že je využívat chce. Lze je tedy úplně vypnout. Porsche 911 bude podle Achleitnera poslední vůz, který bude jezdit sám.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here